Sissetungija lõi naisele kahvli pähe (29)

Sissetungija lõi naisele kahvli pähe

ANDIS ALLA: Vana välisuks ei pidanud tugevatele jalahoopidele kuigi kaua vastu. Foto: Tõnu Veldre

Reede öö kujunes õudusunenäoks ühele Astes elavale perele. Võõrad sissetungijad lõid ukse lahti ja äratasid magajad lärmiga üles. Politseisse helistada püüdnud pereemale löödi kahvliga pähe.

“See on tegelt kole lugu, hullem kui Chicago,” ütles korteriperemees, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada. Mida öised “külalised” tahtsid, ei tea pererahvas siiani.
“Raha nad ei küsinud ja viinapudel oli omal käes,” selgitas peremees, kes ise oli selleks momendiks juba teki alla pugenud.

Perenainegi oli jõudnud oma kaks väikest eelkooliealist lapselast magama panna ja ise unne suikuda. Ärgata tuli aga juba poole ühe ajal, kui välisuksele taguma hakati ja võõrad hääled ukse taga midagi karjusid. Välisuks oli vana ja ei pidanud tugevatele jalahoopidele kuigi kaua vastu, uksepiit purunes ning pätid marssisid tuppa.

“Jõudsin minna kõrvaltuppa ja helistada politseisse, siis võeti ja pandigi mulle millegagi läraki pähe,” rääkis perenaine vaevu pisaraid tagasi hoides. Naine ise ei näinud, millega teda täpselt löödi, kuid haavad ära puhastanud kiirabimeedik ütles, et tõenäoliselt kahvliga. “Õnnelik õnnetus, sest ei oska ju öelda, millega asi oleks lõppeda võinud,” ohkas naine, lisades, et ta mehel on silm sinine, sest talle oli sissetungija jalaga näkku äsanud.
Lärmi peale ärkas ka üks toas maganud lastest, kes samuti juhtunut pealt nägi. “Nad käisid siin jalanõudega,” teatas viieaastane lapselaps.
Pererahvas jõudis veel märgata, et üks sissetungijatest oli pikka kasvu ja teine lühem. Kui mehed olid hoobid ära jaganud ja tubadele ringi peale teinud, läksid nad lihtsalt minema.

Sündmuskohale rutanud kiirabi meedikud sidusid kannatanute haavad ning politsei palus pererahval kindluse mõttes väikeste lastega ööseks kuhugi mujale, kas või turvakodusse minna.
“Öeldakse, et kodusõjas surma ei saa, aga näe, ikka võib juhtuda,” arvas naabrinaine, kes on samuti ärevil, sest mõni aeg tagasi oli kaks tundmatut ka tema korteri ukse taga kedagi otsimas käinud.

Öise lärmi peale ärkas üles veel üks majaelanik, kelle sõnul oli kisa trepikojas öösel nii vali ja kole, et tema ei julenud ustki lahti teha ega vaadata.
Majaelanikud loodavad oma sõnul, et politsei öised sissetungijad kindlaks teeb.
Politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul alustatakse juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust, kuid millise paragrahvi järgi, see on veel selgitamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)