Linnavalitsuse pressiesindajaks saab Kristiina Maripuu (8)

Linnavalitsuse pressiesindajaks saab Kristiina Maripuu

PEREEMA: Kristiina Maripuu poegade Oskari ja Sanderiga. Foto: Arhiiv

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindajaks valiti Kristiina Maripuu, kes alustab tööga linnavalitsuses järgmisel esmaspäeval.

Linnapea Mati Mäetalu ütles, et Kristiina Maripuu kasuks rääkis tema emakeelealane haridus, kus küll lõputöö on veel kaitsmata, ja varasem kokkupuude meediaga. “Ta on kohalik inimene, kes on siinse eluga kursis ja valmis kohe täistööajaga tööle asuma,” lausus Mäetalu.

Kristiina Maripuu ise oli uue ameti osas vägagi põnevil. Juba eile käis ta linnavalitsuses n-ö tutvumishommikul, et suurem osa personalist varakult oma silmaga üle vaadata. Maripuu leidis, et linnavalitsuse pressiesindaja töökoht on vähemalt Saaremaa mõistes väga hea väljakutse.
“Kui mõelda, et noored inimesed Saaremaale elama jääda muidu väga ei taha, siis mina, kes ma olen Saaremaale tagasi tulnud, arvan küll, et see on selline töö, mis lubab end siin väga hästi teostada,” tähendas ta.

Kristiina Maripuu usub oma sõnul, et tal on, mida linnavalitsusele pakkuda ning kindlasti on ka linnavalitsusel talle palju pakkuda. “Saan sealt kindlasti palju kogemusi ja oskusi, hea võimalus on see kahtlemata,” kinnitas ta.
Kõige suuremaks väljakutseks pressiesindaja töös peab Maripuu mõistmist, millised on linnaelanike huvid ja millised linnavalitsuse omad. “Kuidagi tuleb mul ju nende osapoolte vahel vahendajaks olla. Tahan teha seda hästi – nii et linnainimesed oleksid rahul ja linnavalitsus tööandjana oleks omakorda minuga rahul,” rääkis ta.

Esimene töönädal kulub uuel pressiesindajal ta oma hinnangul tõenäoliselt pigem sisseelamiseks, kuid siis läheb töö täie hooga lahti.
Valjala vallast pärit Kristiina Maripuu on Tartu ülikooli filosoofiateaduskonnas õppinud eesti ja soome-ugri keeleteadust. Maripuu on olnud mitme projekti eestvedaja koduvallas ning kirjutanud arvamusartikleid ka saarlaste päevalehele Saarte Hääl.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindajana on ta peamised tööülesanded linnavalitsuse töö kajastamine meediakanalites, linnalehe Kuressaare Sõnumid toimetamine, suhtlemine avalikkuse ja ajakirjandusega ning ka linnavalitsuse mainekujundus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 241 korda, sh täna 1)