Kaarma valla silmateradele korraldati vastuvõtt (galerii!) (1)

Kaarma valla silmateradele korraldati vastuvõtt (galerii!)

RÕÕMU KUI PALJU: Peagi neljakuuseks saava Elisabetiga olid vastuvõtul kaasas vennad Kevin ja Kermo Zenkevics ning isa Marius Kupits. Kohal oli ka pereema Karmen Lehtjärv, kes seekord pildile ei jäänud. Foto: Tõnu Veldre

Valla traditsioonilisele beebipäevale olid kutsutud kõik läinud aasta jooksul valda sündinud lapsed. Kokku 56 kõige pisemat.

Päris kõik polnud eile ennelõunal vallamajja küll jõudnud, kuid tulemata olid jäänud tõesti vaid üksikud. Veel mõni minut enne pidulikku üritust vooris vallavalitsusse õnnelikke vanemaid oma pisipoiste ja -piigadega.
Teistmoodi kui tavaliselt oli beebipäeval see, et vallapoolsed tervitussõnad ütles lastele ja nende vanematele vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu. Seda aga videotervitusena, nõnda et tema rõõmus pale kuvati üleelusuuruselt saaliseinale.

“See põlvkond, kes täna on veel imetilluke, on väga eriline ja tükk maad teistsugune, kui oleme meie,” kinnitas Lehtsalu. Öeldu selgituseks lisas ta, et kui uute vallakodanike vanemad on need, kes tahavad leida midagi põnevat, saada ise hakkama ja jõuda kuhugi välja, siis nende võsukesed on tiba teisemast puust. “See põlvkond, kes on alles kasvamas, ei soovi teha midagi, teadmata, mille pärast see on neile kasulik,” märkis ta. Niisamuti on sellele põlvkonnale juba sünnimomendist omane uus tehnoloogia, uued asjad.

Vallavanem Margus Mägi seekord sõna ei võtnud, sest oli pidulikul üritusel ühes oma läinud aastal sündinud pisipoja Oskariga, kes isa eeskujul samuti ülikonna selga oli saanud. Kätt surus vallavanem aga sellegipoolest kõigil värsketel vanematel.
Lapsi tervitama tulnud Kaarma koguduse õpetaja Hannes Nelis esitas lapsevanematele kitarri saatel kaks laulu – ühe isadele, teise emadele. Ning rääkis sellest, kuidas üks väike laps suudab maailma muuta.
“Näiteks kui ühele tõsisele eesti mehele sünnib väikene laps, kas olete tähele pannud, kuidas see Eestimaa mees muutub? Ta hakkab oma väikse lapse juures kummalisi häälitsusi tegema: “Ossa pisikene, utsu-utsu-utsu!” Näete siis –väikene laps muudab maailma,” lausus Nelis.

Kuid mitte ainult isad ei muutu, iga laps muudab Nelise sõnul hoolivamaks ka emad, õed, vennad ja kõik teisedki lähedased.
“Ma soovin, et meis kõigis oleks alati midagi puhast ja siirast, et me ise oleksime nagu lapsed,” soovis koguduse õpetaja.
Kaarma vallavalitsuse sotsiaaltalituse juhataja Liida Kaare sõnul sündis Kaarma valda mullu 56 last. Neist 32 on tüdrukud ja 24 poisid. Kaksikuid nägi läinud aastal ilmavalgust kaks paari.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)