Teadusprojekti võit tõi KG-sse minituugeni

Kuressaare gümnaasiumi (KG) projekt “Tarbime energiat targalt ja säästlikult” pälvis sügisel üleeuroopalise “U4energy” võistluse esimeses voorus auhinnakarika.

Vahetult enne jõule jõudis viimaks kooli ka auhinnaks saadud põnev õppekomplekt edaspidisteks teadusprojektideks. KG õppealajuhataja Maidu Variku sõnul on “U4energy” esimene üleeuroopaline koolidevaheline võistlus, mida korraldab Euroopa Komisjon, ning esimest korda toimus see 2010/11. õppeaastal.

Rahvuslike žüriide valitud võitjate autasustamine toimus Variku sõnul oktoobris Vilniuses. Eestist tunnistati oma kategooriates parimateks Kuressaare gümnaasiumi ja Lihula gümnaasiumi projekt. Võistluse esimese hooaja lõpuks said riigi tasandil võitnud koolid jõulude ajal kätte taastuvenergia tootmist selgitava teadusprojektide õppekomplekti.

Komplekti kuuluvate vahenditega saab demonstreerida ja katsetada nn puhta energia tootmise protsessi algusest lõpuni, kombineerides omavahel erinevaid vahendeid. Komplekti kuuluvad tuuleturbiin, minielektrimootor, vee- ja gaasimahutid, päikesepaneel, samuti elektro- ja hüdrolüüsi vahendid, mis võimaldavad vee abil toota vesinikkütust ja sellest omakorda elektrienergiat.

Teadusprojektide mudel-konstruktorid on Maidu Variku sõnul mõeldud kasutamiseks erinevates õpiprojektides, näitustel ja messidel, aga loomulikult ka tehnikahuvilistele meelelahutuseks. “Esmatutvus komplektiga tekitas huvi nii auhinna väljateeninud üheteistkümnendikes kui ka sellega tutvunud kuuendikes,” sõnas õppealajuhataja.
Kokku osales “U4energy” projektis 376 kooli 31 riigist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)