Revolutsiooniline kabaree (4)

Revolutsiooniline kabaree

KANKAANI TANTSIMAS: Esiplaanil vasakul Eliise Hoogand 11.c klassist ja Stella Niit 11.b klassist. Foto: Egon Ligi

Saaremaa ühisgümnaasiumi 95. lennu 22. kabaree, mis esietendus traditsiooniliselt kooli õpetajate jõulupeol, kannab nime “La Revolution du Cabaret”.

“Tõesti, kui püüda olla neutraal-ne, siis ma arvan, et see on selline terviklik ja väga hea lugu,” lausus SÜG-i 11.c klassijuhataja Diana Õun.
Etenduse tegevus toimub kabarees, mis on läinud pankrotti ja jätnud artistid tööta. Kuid töötajad otsustavad, et teevad revolutsiooni ja annavad oma panuse, et kabaree uuesti jalule tõsta. Üheskoos üritatakse august välja tulla ja kõik taastatakse.

Õuna sõnul on kogu kabaree õpilaste endi teha. Alates ideest erinevate numbriteni, kostüümid, muusikavalik jpm. Diana Õun nentis, et 22 aastat on kooliajaloo mõttes väga pikk aeg.
“Meil praegused kaheksandikud kogu aeg räägivad juba, et meie teeme 25. kabaree, nad on juba kõik välja arvutanud. Kahju oleks, kui see traditsioon peaks ükskord ära surema,” lausus Diana Õun.

Palju tantse on kaasõpilastele selgeks õpetanud 11.a klassi õpilane Kristina Kretova, kes on 12 aastat käinud Semiiri tantsukoolis.
“Kõige raskem oligi õpetada suurele grupile. Kui on palju inimesi, siis on vaja isegi neile, kes oskavad vähem tantsida, üks ja sama tants selgeks teha, ja jälgida, et kõik õigesti tehtaks,” rääkis ta.


22. KABAREE

Seekordses kabareekavas on esimeses pooles 12 ja teises pooles 17 numbrit. SÜG-i kehalise kasvatuse õpetaja Tiiu Haavik õpetas noortele kankaani, 7.b klassi noormees Genert Allikmaa aitas tangot selgeks õppida ning paaris numbris lõi kaasa ka varasema tantsukogemusega Janar Tänak Kuressaare gümnaasiumist. Õpetajatena koordineerisid ja juhendasid klassijuhatajad Diana Õun, Merje Oopkaup ja Marju Niit. Terve etendus kestab koos vaheajaga ligi kaks tundi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 206 korda, sh täna 1)