Komandode sulgemine puudutab 22 000 inimest (9)

Siseministeeriumi kantsleri Tarmo Türksoni sõnul pikeneb väikeste päästekomandode sulgemise tõttu päästjate kohalejõudmise aeg 22 000 inimese jaoks.

Kuigi siseministeerium ei ole sulgemisele minevate päästekomandode lõplikku nimekirja veel kinnitanud, saavad ajakirjanduse andmetel selle aasta alguses sulgemisotsuse üheksa väikest päästekomandot Sakus Harjumaal, Leisis Saaremaal, Emmastes Hiiumaal, Puhjas ja Võnnus Tartumaal, Pukas Valgamaal, Kanepis Põlvamaal, Palamusel Jõgevamaal ja Võsul Lääne-Virumaal. Alguses kaalus siseministeerium ka Narva-Jõesuu, Koeru ja Värska komando sulgemist, ent nendest mõtetest loobuti, teatas BNS.

Türkson märkis Jõgeva maavanemale Viktor Svjatõševile saadetud kirjas, et kahjuks ei ole ümberkorralduse tulemusena võimalik vältida teatud piirkondades päästetööteenuse ajalise kättesaadavuse pikenemist ning see puudutab Eestis kokku 22 000 inimest.
“Kompensatsioonimeetmena tõhustab päästeamet nimetatud piirkondades tule-ohutusalast ennetustööd ning suunab rahalisi vahendeid vabatahtlike päästekomandode tekke soodustamiseks,” teatas Türkson.
Kantsleri sõnul analüüsis päästeamet mullu väga põhjalikult olemasolevat päästekomandode võrgustikku ja ümberkorralduste mõju elupäästeteenusele.

“Tänavu toimuva ümberkorralduse tulemusena saab Eestis tervikuna 121 000 inimest praegusest rohkem kaetud 15-minutise elupäästeteenusega, mille tulemusena luuakse eeldused tulekahjudes ja muudes õnnetustes hukkunute ja vigastatute arvu vähendamiseks ning vara- ja keskkonnakahjude leevendamiseks,” kirjutas Türkson.

Suletavates komandodes kaotab töö 82 päästjat, kuid nad kõik saavad pakkumise asuda tööle mõnes teises päästekomandos. Peale suletavate komandode arvel tekkivate kohtade kavatseb päästeamet tõsta mitmest suuremast komandost osa töökohti ümber väiksematesse, kes praegu ei suuda tagada elupäästevõimet. Niimoodi suunatakse mujale veel 80 päästja töökohta, mis tähendab, et ühtekokku saavad väiksemad ja praegu püsiva elupäästevõimeta komandod kokku juurde üle 160 päästja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)