Pihtla vald plaanib külateid remontida (5)

Pihtla vald plaanib külateid remontida

 

Kuna talv on tänavu seni olnud pehme ja lumetu, on Pihtla vallavalitsusel taas üle mitme aasta tekkinud vaba raha vallateede remontimiseks.

Pihtla vallavanem Jüri Saar (fotol) ütles, et tahtmine vallateid remontida neil tõepoolest on ja vastava ettepaneku kavatseb vallavalitsus volikogule ka teha.
“Kuna kaks viimast aastat olid väga lumerohked, kulus eelarves teede korrahoiuks ettenähtud raha peamiselt lumelükkamisele,” rääkis Saar. “Mis omakorda tähendas, et vallateid remontida polnud meil praktiliselt enam võimalik.”

Vallavanema sõnul olevat Pihtla valla teid põhjalikumalt remonditud viimati kolm aastat tagasi.
“Selle aja jooksul on meie külateed aga kehvemaks muutunud ning praeguse sooja ja niiske ilmaga halveneb olukord veelgi,” tõdes Jüri Saar. “Tõsi, mina ei ole ses küsimuses ainuke otsustaja, sest valla eelarve võtab vastu ikkagi volikogu,” lisas ta.

Jüri Saar jätkas, et põhjust optimismiks annab ka asjaolu, et suure tõenäosusega suurenevad sel aastal ka riigi dotatsioonid teehoiule. “Vähemalt on poliitikud seda lubanud ja riigieelarve, kus aktsiisitulud peaksid alanud aastal suure tõenäosusega tõusma, on juba vastu võetud,” selgitas ta.
“On isegi räägitud, et teede korrahoiuks mõeldud dotatsioon võib tõusta koguni kuni 40 protsendi võrra. Kahjuks ei ole see summa aga veel alla jõudnud ja enne, kui me pole seda oma silmaga näinud, ei tasuks nii väga ka hõisata.”

Pihtla valla halduses on praegu teid üle 60 kilomeetri. 2011. aasta eelarves oli vallateede korrashoiuks ette nähtud 45 000 ja 2010. aasta eelarves ligi 62 000 eurot. Nimetatud aastatel kulus aga suurem osa sellest summast lumelükkamisele.
Vallavanem Saar rõhutas veel, et vallateid ei remondita teiste valdkondade arvelt. “Haridus- ja sotsiaalvaldkonna edendamine oli, on ja jääb meie peamiseks ülesandeks,” lausus ta. “Lihtsalt paari aasta jooksul pole me vallateid saanud puutuda, sest olid erakordselt rasked talveolud. Sel aastal ei ole me aga lumelükkamisele seni veel pidanud raha kulutama.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)