Muhu plaanib taastada Kallaste ja Võrkaia kalasadama (1)

Muhu vallas on rekonstrueeritud kolm turismi edendamiseks mõeldud erasadamat ja veel mõned eraomandis olevad lautrid.

“Vaatamata aktiivsele kutsetegevusele on rahaliste vahendite puudumise tõttu jäänud rekonstrueerimata Muhu valla kalasadamad, millest sõltub kogu sektori edasine jätkusuutlik areng,” ütles Muhu valla arendusnõunik Mihkel Jürisson.
Ta lisas, et kaldakindlustuste edasine kiire lagunemisprotsess ja setete kuhjumine võib kaasa tuua suurema katastroofi, mis halvab lõpuks täielikult navigatsiooni sadama veeteedel ja põhjustab olulisel määral püügitegevuse peatumise.

2010. aastal võttis Muhu vald 25 aastaks rendile Kallaste ja Võrkaia sadama, mis on heade püügitulemuste poolest tuntud kogu maakonnas.
Jürisson märkis, et lisaks kohalike põhjaranniku kalurite toetamisele avaneb seeläbi merevärav ka teistele saareelanikele. “Eesmärk on taastada sadamad, kuhu koonduksid kalurid erinevatest piirkondadest, loomaks alust kalandussektori elujõulisele arengule,” selgitas Jürisson.

Tema sõnul on edukat koostööd naaberküladega juba alustanud Kallaste sadam, mille püügitulemused on moodustanud viimastel aastatel üle 60% kogu saare toodangust.
Muhu vald on investeerinud sadamaprojektide eeltööde jaoks tuhandeid eurosid. Mihkel Jürissoni sõnul soovib vald kalandusfondi kaudu saada ühe sadama ehitustööde jaoks esmalt ligikaudu 190 000 eurot, et taastada akvatoorium ja kaldakindlustused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)