Juhtkiri: Kehv suusailm

Juhtkiri: Kehv suusailm

 

Sel aastal pole õhkamist, et lumi võiks maha tulla, eriti kuulda olnud. Kahe viimase aasta lumevaevad on inimestel veel üsna värskelt meeles ja pigem lepitakse hilissügiseselt sooja ilmaga kui ülepäevase katuselt lumerookimisega.

Asjad paistavad üldiselt just sedapidi, kust mätta otsast sa vaatad. Vallaisad hõõruvad suurest rõõmust kindlasti käsi, et mida päev edasi, seda rohkem saab lumelükkamisele planeeritud rahast hoiupõrsasse kõlistada ja mõelda, mida kasulikku sellega ette võtta. Näiteks natuke teid korda teha.

Väike laps või väikese lapse vanem õhkab seevastu, et kelgurõõmud võivad sel talvel ära jääda. Nukrad on kindlasti ka suusasõbrad, kes käivad salaja kuuri all lumelaudu silitamas ja meenutamas, kuidas sai, habe härmas, muudkui kilomeetreid mõõdetud.

Seevastu jääb see talv vähemalt juba praeguseks meelde kui tormitalv. Ilmaennustuse kohaselt peame juba täna hakkama kartma, et ega see äkki minu majapidamine pole, mis läheneva tormi tõttu järgmised kaks nädalat elektri tagasitoomist ootama peab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)