Inglipuu jagas lastele kingitusi (1)

Inglipuu jagas lastele kingitusi

KINGITUSED KÄES: Karl Orest leidis pakist ka auto, väikevend Remi Gabriel tahtis aga saada puldiga tanki. Foto: Raul Vinni

Eile andis Päästearmee Eesti regionaalne komandör major Daniel Henderson Kuressaare puudustkannatavate perede lastele üle kingitused. Päästearmee ja Maxima koostöös korraldatud Inglipuu projekti tulemusena sai jõulukingituse 16 last.

Detsembrikuu jooksul Kuressaare Maximasse toodud jõulukingitused andis lastele eile kätte Päästearmee major Daniel Henderson.
Kuressaare puudustkannatavate perede lapsed leidis Päästearmee MTÜ Kaks Kala kaudu. Daniel Henderson ütles, et Päästearmee soovib sellise tegevusega anda kogukonna liikmetele võimaluse teha kellelegi head.

“On oluline, et inimesed saaksid teistele head teha,” sõnas Henderson. “Inglipuu on näidanud, et Kuressaares elavad head ja hoolivad inimesed.” Jõulukingi said kõik lapsed, kes olid oma soovi Inglipuule teada andnud.
Eestis korraldab Päästearmee Inglipuu projekti kolmandat aastat, Kuressaare oli projekti kaasatud aga alles esimest korda. Inglipuid kaunis-tavad alati kohalike puudustkannatavate perede laste jõulukingisoovid.

Inimesed, kes laste jõulusoove täita tahavad, saavad konkreetsele lapsele soovitud kingituse osta. Päästearmee ja selle partneriks olev kauplustekett on siin korraldaja ja vahendaja rollis.
Lapsed olid õnnelikud, sest kui ka soov päris täpselt ei täitunud, siis midagi samast valdkonnast oli kingituseks kindlasti.

Päästearmee Inglipuu projekt sai alguse 1979. aastal, kui USA Virginia osariigi päästearmeelased esmakordselt sellise kampaaniaga puudustkannatavate perede lastele jõulukingitusi kogusid. Inglipuu laienes kiiresti üle maailma paljudesse riikidesse. Tänaseks toetavad Inglipuud paljud tuntud kaubamärgid ja kauplusteketid, samuti meediakontsernid. Eestis on Päästearmee partner Inglipuu projektis Maxima kaupluste kett.


DANIEL HENDERSON

Päästearmee major ja Eesti regiooni komandör. Ta on pärit Kaliforniast, kuid suunati koos perega 2002. aastal Päästearmee poolt tööle Eestisse Narva. Seitsme aasta jooksul Narvas töötades õppis ta selgeks vene keele. Nüüd on ta töötanud juba kolm aastat Tallinnas ja saab eesti keelest hästi aru.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)