Linn lennutab taevasse “Talveöö muinasjutu”

Säärast nime kannab 2700 eurot maksev tulevärk, mida võib Kuressaares näha saabuva aasta esimestel minutitel.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles, et kindlasti tuleb seekordne ilutulestik ägedam ja uhkem kui paaril viimasel aastal. “Selle pürotehniliste efektide arv on 3259 ja ilutulestik kestab umbes kaheksa minutit,” kirjeldas abilinnapea aastavahetuse tulemöllu Kuressaare taevas.

Ilutule kogumaksumus on 2700 eurot. Pea kogu see summa saadi kokku tänu Kuressaare linna 17 ettevõtte ja ettevõtja toetusele. “Minu sügav kummardus kõigile nendele toetajatele, sest linna oma rahalised võimalused on praeguses majandusolukorras väga piiratud,” sõnas Koov.
“Talveöö muinasjutt” lennutatakse taevasse Kuressaare turuplatsilt. “See tähendab, et kõige parem oleks seda jälgida keskväljakult või kesklinna lähedusse jäävatelt tänavatelt,” jagas abilinnapea soovitusi. “Aga miks mitte ka Roomassaare sadamast, kust kogu meie linna panoraam on hästi nähtav ja seega on ka kesklinnast taevasse lastav tulevärk väga hästi näha.” 

Kalle Koovi sõnul kujuneb aastavahetuse ilutuli praegusel sombusel, pigem sügis- kui talveajal paljudele linlastele kindlasti meeldivaks üllatuseks. “Las see pragisev tulesädelus seal tavalaotuses meenutab meile, et oleme astunud uude aastasse,” ütles ta. “Ja ehkki see pompoosne sähvatus seal taevas veel ei taga, et eelolev aasta kõigile meile lennukas tuleb, soovin siiski, et kõigi linnakodanike jaoks oleks see ikkagi hea aasta ja seda nii tervise, koostöö, sõpruse kui ka kordaminekute mõttes.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)