G4S Eesti osutab Kuressaare linnale patrulliteenust

Leping Kuressaare linnavalitsusega näeb ette, et linna territooriumil hakkab
1. jaanuarist igapäevaselt patrullima AS-i G4S logodega patrullauto.

Kindlaks on määratud ka patrulliringide arv ja marsruudid, mille määramisel lähtuti eelkõige linna vajadustest ning võeti arvesse mitmeid asjaolusid: aastaaegade eripära, avalikke üritusi, õppeaasta algust, teedeehitust ja politsei hinnangut võimalike riskide kohta, teatas AS-i G4S Eesti kommunikatsioonijuht Julia Garanža.

“Vastavalt vajadusele on marsruute alati võimalik muuta ning suunata tähelepanu sinna, kus seda parajasti rohkem vajatakse,” sõnas ta.
Patrulliringe tehes jälgivad turvatöötajad, et ei rikutaks linna vara ja peetaks kinni avalikus kohas ette nähtud käitumisnormidest.

Kuressaare G4S-i patrull-ekipaaži igapäevane teekond koosneb 26 punktist, millest igaüks on ühel või teisel moel linnaelanike jaoks oluline. Ööpäeva jooksul läbitakse neid punkte (sh koolid, lasteaiad, park, staadion ja teised linnale kuuluvad rajatised) mitmel korral.
Oma tegevusest ja tähelepanekutest esitab G4S linnaisadele iganädalase ülevaate.

Turvafirma paneb kuressaarlastele südamele: kui näete hoolimatut käitumist linnale kuuluva vara suhtes, andke sellest teada politseile ja ka G4S-i juhtimiskeskusele numbril 1911.
Kuressaare linnavalitsus palkas G4S-i aastateks 2012–2014. Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul võis kolmapäeval toimunud kohtumisel, mil sõlmiti ka teenuse osutamise leping, tõdeda, et ülevaade ja tegevuskava teenuse koheseks osutamiseks uue aasta esimestest tundidest on G4S-il olemas.

Rannavalveteenuse osutamisega Kuressaare supelrannas jätkab aastatel 2012–2014 Securitas Eesti AS, kes seni oli Kuressaare lepingupartner ka linnas patrulliteenuse osutamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)