Kindlustus esitas linnale kopsaka kahjunõude

Seesami kindlustus saatis Kuressaare linnavalitsusele 957 euro ja 60 sendi suuruse kahjunõude. Selle summa oli kindlustus maksnud liisingufirmale, mille autole kukkus aasta eest peale jääd ja lund.

Õnnetuse ajal oli kõnealune Mazda pargitud linnale kuuluva Kuressaare vanalinna kooli vahetusse lähedusse. Jää ja lumi langes autole koolihoone katuselt.
Kuressaare linnavalitsusele läkitatud kahjunõudes on öeldud, et vastavalt Eestis kehtivale seadusandlusele vastutab just hoone omanik selle kokkuvarisemise või selle osade, jääpurikate jmt allalangemise tõttu tekkinud kahju eest.

Kuressaare linnavaranõunik Margo Sooäär ütles, et linnavalitsus otsustas Seesami kahjunõude läkitada seisukoha võtmiseks edasi Salva kindlustusse, kus linnavara on kindlustatud.
“Me eeldame, et kahjunõude hüvitab ikkagi meie kindlustus, st Salva, aga kunagi ei tohi kaagutada enne, kui muna on munetud,” märkis Sooäär. “Samas on meil aga suhteliselt kindel tunne. Kuna viimased talved on olnud väga lumerohked, oleme juba ammu ette mõelnud ja sellised juhtumid on meil kindlustuskatte all.”

Margo Sooäär märkis, et loo juures tekitab küsimusi, miks kahjunõue terve aasta kuskil sahtlis vedeles ja alles nüüd järsku välja ilmus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)