Euroraha aitab saarlastel tervislikumalt elada (1)

Juba tuleval aastal on Kuressaare linna, Lümanda ja Pöide valda tulemas kokku 36 659 eurot – selleks, et edendada inimeste teadlikkust tervisliku elustiili osas.

Pöide valla projekt “Liikumine toob tervise” hõlmab kolme valda – lisaks Pöidele veel Orissaaret ja Valjalat. Pöide vallasekretär Maire Käärid ütles Saarte Häälele, et projekti eesmärk on kolme valla tööealiste, kuid aktiivsest tööturust kõrvale jäänud inimeste ja sotsiaalselt vähekindlustatute terviseteadlikkuse tõstmine ja elukvaliteedi parandamine.

Usutakse, et projekt muudab inimeste toitumis- ja liikumisharjumusi.
Pöide vallal ongi tuleval aastal kavas sari “Tervislik eluviis iga ilmaga”, kus osalejad saavad nimelise osalemiskaardi, millele saab nädala jooksul kirja panna tervislikult läbitud kilomeetrid ja treeningtunnid.
Pöide valla projekti maksumuseks on arvestatud 8500 eurot, millest omaosalus on 1109 eurot.

Lümanda hakkab tantsima

Lümandas on vallavanem Jaanika Vakkeri sõnul samuti plaanis aasta vältel tervist edendada. “Suurem ettevõtmine on rahva terviseteadlikkust uuriva küsitluse korraldamine, vastanute vahel loositakse välja väärt auhinnad,” lubas Vakker.
Lisaks on ettevõtjatele mõeldud koolitus tervislike töökohtade tegevuskavadest, terviseteemaline isadepäev koolis ning koolitusprogramm “Kuidas saada oma elu peremeheks”, rääkis vallavanem, kelle sõnul on kindlasti kõige põnevam oktoobrisse planeeritud uudsete tantsustiilide kuu.
Lümanda projekti kogumaksumus on 13 503 eurot ja omaosalus sellest 675 eurot.

Et saarlased tervemaks saaksid

Kuressaare linnavalitsuse arendusnõunik Anu Vares ütles, et ka linna projekt “Tööealised (kures)saarlased tervemaks ja liikuvamaks” hõlmab kogu aastat.
Kümnes Kuressaare asutuses viiakse kevadel läbi lühiloeng tervislike valikute tegemise võimalusest ning töötajatel on võimalik lasta kontrollida oma tervisenäitajaid. Projekti eesmärk on suurendada teadlikkuse tõstmise kaudu tervislikke valikuid tegevate ja liikumisharrastusega tegelevate tööealiste (kures)saarlaste arvu, et ennetada nende väljalangemist tööturult terviseprobleemide tõttu.

Linna tervisespordisarja “Liikudes tervemaks” neljal etapil toimub järgmisel aastal ka terviseliikumise alane nõustamine ja tervisealase info jagamine.
“Lisaks valmistatakse ja paigaldatakse Kuressaare terviseparki infostendid koos rajakaar-tide ja infotahvlitega,” ütles linnavalitsuse arendusjuht Vares, kelle sõnul on Kuressaare linna asutused ja tööealised (15–64-aastased) (kures)saarlased oodatud projekti tegevusest osa võtma.
Kuressaare linnale annab SA Innove tervisliku eluviisi arendamiseks 16 440 eurot. Linnal endal tuleb lisada 900 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)