Pärija keeldus lehmapealuuga talu vastuvõtmisest (50)

Pärija keeldus lehmapealuuga talu vastuvõtmisest

Foto: Egon Ligi

Mustjala valla Võhma küla Angeste talu tagastamise eest aastaid võidelnud Anne Vaikmaa (pildil) keeldus halvas olukorras ja lehmapealuuga “kaunistatud” hooneid vastu võtmast.

Eile pidid Mustjala vallavalitsuse esindajad sõlmima Angeste talu tulevaste omanikega vara üleandmise akti ning sellega oleks saanud aastaid kestnud loo lõppenuks lugeda.
Vaikmaa väitis, et lisaks halvas seisus olevatele hoonetele on lahkujad kaevu täis ajanud ja riputanud peasissekäigu juurde lehmapealuu.
“Me ei saa vara vastu võtta,” ütles eile Saare maavalitsuse saalis Anne Vaikmaa, selgitades, et soovib enne üleandmisaktile allakirjutamist lasta ehitusekspertidel hoonetele hinnang anda.

Vaikmaa sõnul tahab ta spetsialisti arvamust, et uurida, milline on hoonete hetkeolukord ja millist mõju on kinnisvarale avaldanud seal aastaid elanud inimeste tegevus.
Vaikmaa kinnitas, et kindlasti plaanib ta tulevikus esitada kahjunõude nii vallale kui ka hoone eelmistele elanikele.
Kuigi maasekretär Jaan Leivategija selgitas, et ekspertiisi võib teha ka vahetult pärast üleandmisakti, sest kahjunõudeid ja kompensatsioonitaotlusi saab nii või teisiti esitada ainult omanik.

“Püüdke see kuu aja jooksul ikka ära teha,” pani Leivategija menetluse osalistele südamele, sest ilma valveta kinnisvara olukord võib veelgi halveneda.
Siiski jäi üleandmisakt eile alla kirjutamata ning hoonete ja maade lõplik tagastamine lükkub järgmisse aastasse.
“Kas Vaikmaa annab endale aru, et niikaua, kui akti pole koostatud, ei saa vald ka maad tagastada,” uuris Mustjala valda esindav jurist Mihkel Tuus, kes tahtis teada, kas pärast ekspertiisi tulemuste fikseerimist on võimalik hoonete vastuvõtmine ära vormistada.

Vaikmaa ei soovinud enne vastata, kui on saanud eksperdiga rääkida.
“Kahju küll, et ei saanud võtmeid täna üle anda,” ütles eile maavalitsusest lahkudes Mustjala vallavanem Kalle Kolter, kel oli isegi talumaja võti kaasas. 
Kolter lisas, et ta oleks järgmisel nädalal teinud korralduse, millega kogu Angestega seonduv kinnisvara oleks läinud õigete omanike kätesse, kes on seda otsust aastaid oodanud.
Esialgsete plaanide kohaselt loodetakse, et ehitusspetsialist ja vallavalitsuse esindajad ning Anne Vaikmaa saavad hoonete olukorraga tutvuda ja sellest ülevaate enne jaanuari lõppu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 178 korda, sh täna 1)