Tänak Fordi põhimeeskonda ei mahtunud

Pikka aega lahtine olnud küsimus, kes hakkab sõitma Fordi põhimeeskonnas tuleva aasta WRC-sarjas, sai eile ametliku lahenduse. Kinnitust leidis juba paar päeva liikvel olnud jutt, et põhisõitjad on Jari-Matti Latvala ja Petter Solberg. See tähendab, et saarlase Ott Tänaku nimega seostatud koha võttis norralane Solberg.

M-Spordi pealiku Mal-colm Wilsoni otsus on mõistetav – Solbergi palgates tegi ta praegusel ralliturul võimalikest valikutest parima. Ta sai oma “talli” värvika isiksuse, kes tõmbab ligi fänne ja ka sponsoreid. Sõitis ju Solberg tänavugi omanimelises eratiimis, mida rahastasid mõistagi ta isiklikud toetajad. Pealegi ei julgeks vist keegi öelda, et eksmaailmameister on vilets sõidumees, kirjutab Postimees.

Samas arvatakse, et Solbergi Tänakule eelistamisel olid üheks peamiseks kaalukeele kallutajaks just Solbergi sponsorid, kelle ta kaasa toob, ning loomulikult kogemustepagas, mis on kindla peale minek, võrreldes WRC-sarja kogemust mitteomava andeka noore sõitjaga.

Mis Tänakust saab, ei oska keegi öelda. Infot ei avaldata ja saarlane ise ei saa midagi öelda. Teada on vaid see, et Ott Tänakut ja Fordi meeskonda M-Sporti seob viieaastane leping ning tiimi pealik Malcolm Wilson on tunnistanud plaane seoses Tänaku tulevikuga. Kõik peaks selguma esmaspäeval, kui avalikustatakse järgmisel hooajal MM-sarjas kihutavate meeskondade koosseisud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)