Tammivaring sunnib kähku lahendusi otsima (4)

Tammivaring sunnib kähku lahendusi otsima

KUKKUS KOKKU: Suur osa tammist varises sisse kolmapäeva hommikul. Foto: Egon Ligi

Kuressaare linnusesse viiva tammi varing tähendab, et silla ehitamist samale kohale tuleb alustada kohe, ütles Kuressaare abilinnapea Kalle Koov.

Võtmeküsimuseks on silla ehitamiseks lisaraha leidmine, sest tööprojekti tegemise käigus selgunud päästeameti täiendavad nõudmised tõstavad silla maksumust võrreldes planeerituga oluliselt.

Päästeameti nõuete kohaselt peab raveliinile viiv sild olema kaks korda suurema kandevõimega, kui oli planeeritud ehitustööde hanke ajal.
Esialgu oli silla maksumuseks planeeritud üle 70 000 euro, kõigi praeguste nõuete täitmiseks on vaja vähemalt kaks korda rohkem raha, selgitas probleemi olemust Saaremaa muuseumi projektijuht Tõnu Sepp.
Saaremaa muusemi direktor Endel Püüa ütles, et tamm Lossi tänavalt pargi äärest kirderaveliinile ehitati 2000. aastate alguses, vahetult pärast vallikraavide puhastamist.

Tammi väsimuse märgid olid näha ja rajatis oli ooteseisundis, sest osa tammi välisküljest oli välja pundunud. Kolmapäeva hommikul variseski osa tammist ja praegu on autode liikumine tammil keelatud.
Tammi asendamine sillaga on planeeritud osana linnust ümbritsevate kindlustuste korrastamis- ja ehitustöödest. Töid on kavandatud teha aastani 2015, kuid tammi varingu tõttu tuleb sillaehitust alustada kohe.

Ehitustööde peatöövõtja on AS Primus PR. Nende korraldada oli ka tööprojekti tegemine ja kooskõlastamine.
Projekti tegemise käigus esitas päästeamet hulga lisanõudmisi, sest raveliinil asub kaks hoonet, millest üks on majutusasutus – Ekesparre hotell.
Linnuse hoovi saavad päästjad vajadusel ligi rannapoolse sissesõidutee kaudu, kuid hotelli juurde päästemasinal muud ligipääsuvõimalust ei ole.
Ekesparre hotelli omanik Arti Arakas kuulis tammi varingust eile ajakirjaniku käest ega osanud seetõttu hotellile ligipääsu küsimust veel kommenteerida. 
 
Tamm ise on Kuressaare linna maal ja nii on ka linnavalitsuse ülesanne tagada selle kui avaliku tee korrasolek.
20. detsembriks on linnavalitsus kokku kutsunud nõupidamise, et koos päästeameti, ehitaja ja muuseumiga lahendus leida.
Abilinnapea Kalle Koovi sõnul on suur osa lahendusest päästeameti käes. “Igal juhul tuleb lahendus leida, sest kevadeks peab ligipääs linnusele üle kirderaveliini olemas olema,” lisas Koov. Kui asjaosalised järgmisel nädalal ühe laua taga kokku saavad, on Koov kindel, et kompromiss ja lahendus leitakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)