34-aastane jalgpallur sai profilepingu

34-aastane jalgpallur sai profilepingu

MÄNGUMEES: Martti Pukki teati FC Kuressaares kui kompromissitut võitlejat. Pildile on ta jäänud mängus Viljandi Tulevikuga aastal 2009. Foto: arhiiv

8 aastat, 243 mängu ja 65 väravat on kõigest numbrid FC Kuressaare endise hiidlasest kapteni Martti Puki kontos. Nüüd jätkab Pukk oma tegusid Eesti meisterklubis FC Flora.

Pukk pühendas end täielikult jalgpallile vanuses, mil paljud mehed mõtlevad juba jalkasaabaste varna riputamisest.

Viimane võimalus

“Enne hooaja lõppu sai Aivariga (Pohlakuga – toim) natukene räägitud, kas selline variant võiks reaalne olla,” kirjeldas Pukk sündmuste käiku. “Puhkuse ajal läks teema vähe tõsisemaks, arutati, mõeldi ja pakuti selline variant välja. Võib-olla on see mulle viimane võimalus ja otsustasin sellest kinni võtta.”

Esialgse plaani kohaselt veedab Pukk üheksakordse Eesti meisterklubi ridades terve uue hooaja, kuid tunnistas samas, et seda, milliseks eelolev aasta kujuneb, ei tea keegi. “Ega ma väga palju torkinud pole, ma olen sellegagi rahul, et mind siia lasti ja täna juba ühe trenni teha sain,” ütles Martti Pukk.

Uue elu algus

Esmaspäeval, kui meistermeeskond kuuajaselt talvepuhkuselt naasis, võis lisaks juba tuttavatele florakatele Sportland Arena tuttuuel kunstkattel sibamas näha ka mitmeid uusi tegelasi, sealhulgas ka Pukki. Seni aastaid Arco Transport AS-i Ida-Euroopa osakonnas ekspediitorina töötanud ründaja jättis kõik senise selja taha ning pööras elus uue lehekülje.
“Põhimõtteliselt hakkas tänasest uus elu, kus pühendun ainult jalgpallile,” kinnitas Pukk ja lisas, et senisel töökohal võeti tema otsus vastu pisarsilmi. “Sooviti ikka kõige paremat, keegi ei olnud minu otsuse peale kuri ning mõisteti, et tegu on kas nüüd-või-mitte-kunagi võimalusega.”

Lisaks Pukile alustas koos FC Floraga ettevalmistust veel kaks mängijat, kes lõppenud hooajal Saaremaa esiklubi värve kaitsesid – Märten Pajunurm ja Andre Ilves. Sellegi üle tundis aastaid FC Kuressaare kaptenipaela kandnud Martti Pukk ainult heameelt: “Positiivne oli näha, et kolm uut mängijat oli Kuressaarest ja vaid kaks Viljandist, nendestki üks Kure kasvandik. Näib, et Kuressaare on ikka õigemal teel.”

Kes aga Puki lahkumisel esiründaja putsad täidab, kaptenipaela üle võtab ja mis kõige tähtsam, meeskonna hingeks saab? Seda ei tea Pukk oma sõnul isegi, kuid soovib nüüdseks juba endistele meeskonnakaaslastele ainult edu ja loodab, et võistkond jätkab juba kättenäidatud edukat teerada.

Kaheksa aastat

Kaheksa aastat tagasi ei osanud toona 26-aastane hiidlane, kes oli äsja liitunud FC Kuressaare esindusmeeskonnaga ja saanud tuleristsed esiliigas, oodatagi, mis teda järgnevate hooaegade jooksul ees ootab.
Oma esimesel täispikal aastal saarlaste klubi eest 26 mängus 13 väravat löönud Martti Pukk aitas võistkonna meistriliigasse ja jätkas edukat skoorimist sealgi. 2005. aasta 16. oktoobril sai just Pukist see mees, kes tegi FC Kuressaare ajaloo esimese kübaratriki meistriliigas, seda mälestusväärses 8 : 1 võidumängus Tallinna Dünamoga.

Kolm aastat hiljem pärast meistri- ja esiliiga vahel pendeldamist taas kõrgseltskonnas kanda kinnitanud saarlased püsivad Eesti tippvutis tänaseni. Lõppenud hooajal vaid ühe mängu vahele jätnud kapteni arvele jäi võistkonna parimana kaheksa tabamust ja kolm väravasöötu.

Kuid unustada ei tasu ka ühte seika Puki mängijakarjäärist. Nimelt võitis FC Kuressaare 4. aprillil 2009 1 : 0 ühte meeskonda, keda varem polnud võidetud. See meeskond oli FC Flora. Mängu ainsa värava autoriks oli kaks päeva hiljem ka toonase Oma Saare esikaanel trooninud Martti Pukk.

Miko Pupart
FC Kuressaare

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)