Parimad turismis said preemiaks lestakala pannil (5)

Parimad turismis said preemiaks lestakala pannil

TUBLI TÖÖ EEST: Saarte turismiarenduskeskuse juhataja Merit-Rin Arro ulatas Terje Nepperile lustaka lestakalaga seinakella. Foto: Egon Ligi

Kuressaare kuursaalis reede õhtul toimunud turismijämmil kuulutati välja Saare maakonna aasta parim turismiettevõte, -arendaja ja -asjaline.

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus kuulutas konkursi välja teist korda. Esimest korda ühendasid nad oma jõud aga SA-ga Saaremaa Turism.
Tänavuse parima turismiettevõtte tiitli sai Arensburg Boutique Hotel & Spa. Kuressaare südalinnas asuva spaa-hotelli tegevjuht Terje Nepper tõdes tunnustust vastu võttes, et tema jaoks tuli see suure üllatusena. “Ma arvan, et on väga palju ettevõtjaid, kes on selle samavõrd ära teeninud,” sõnas Nepper.

Parimaks turismiasjaliseks tunnistati aga Margus Mölder, kes on oma põhitöö kõrvalt panustanud kogu maakonna turismiarendusse. Tema tegutsemine on konkursi korraldajate sõnul oluliselt mõjutanud Saaremaa tuntust rahvusvahelistel turgudel. Aastaid on Mölderi juhendamisel välja antud Saaremaa turismikataloogi ning tema isikliku töö ja kontaktide tulemusena on Saaremaad väisanud mitmed ristluslaevad.
Selle aasta parimaks turismiarendajaks nimetati aga Eesti Kontsert Saaremaa ooperipäevade korraldamise eest. Suvine ooperifestival sai alguse 1999. aastal ning praeguseks on sellest kujunenud üks Lääne-Eesti tuntumaid kaubamärke.

Suursündmuse järjepidevus ja publiku soov taas tagasi tulla annavad märku heal tasemel korraldamisest, põhjendas turismiarenduskeskus valikut. Ooperipäevad toovad Saare maakonda palju külalisi ja pakuvad kohalikele ettevõtjatele võimalusi müüa oma tooteid ja teenuseid. Mobiilpositsioneerimise uuringu tulemused näitavad aga, et ooperipäevad on külastusrohkeimad päevad Saare maakonnas, mil välisturistide arv on perioodi keskmisest 90% kõrgem.

Kõik tiitli pälvinud said kingituseks Riine Sooääre keraamilised praepannikujulised seinakellad, millel lestakala küpsemist ootamas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 166 korda, sh täna 1)