Pank koristab aprillis Virtsu sadamast sularahaautomaadi (7)

Swedbank suleb aprillist sularahaautomaadi Virtsu sadamas. Sadamas teeb parvlaeva oodates peatuse küll ligi 650 000 inimest aastas, kuid Swedbanki hinnangul on rahaautomaadi kasutus seal siiski liiga väike.

Swedbanki kommunikatsioonijuht Mart Siilivask kinnitas, et automaadi kasutamine on oluliselt vähenenud, sest nii sadamas kui ka parvlaevadel saab teenuste eest maksta kaarditerminalide kaudu.

Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles, et aastas liigub Virtsu–Kuivastu liinil edasi-tagasi 1,3 miljonit inimest. “Umbes pooled neist teevad laeva oodates peatuse Virtsus, Saaremaalt mandrile sõites Virtsu sadamas üldjuhul peatust enam ei tehta,” selgitas Hiiuväin. Ta lisas, et on ise näinud mõnda juhtumit, kus kaarditerminal mingil põhjusel pangakaarti ei loe.
“Siis ongi hädast päästnud sularahaautomaat, mis ikkagi raha annab ja ülesõidu eest maksmist võimaldab,” sõnas Hiiuväin. “Aga probleeme pole palju ja kui on, siis välismaal välja antud pangakaartidega,” lisas ta.

Anu Hiiuväin kinnitas, et kassades ja parvlaevadel saab teenuste eest maksta pangakaardiga. Ka Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht kinnitas, et kõigi teenuste eest Virtsu sadama hoones ja territooriumil on võimalik maksta kaarditerminali kasutades.
Nii AS Saarte Liinid kui ka Väinamere Liinid kuulsid uudist pangaautomaadi likvideerimisest ajakirjaniku käest. Mart Siilivask Swedbankist kinnitas, et kohaliku omavalitsuse juhti on nad panga plaanist küll teavitanud.

Virtsu sadamale lähimad pangaautomaadid mandril asuvad aprillikuust alates Lihulas, kus on nii Swedbanki kui ka SEB sularahaautomaat. Kilomeetrite järgi on küll lähim Muhus Liival olev sularahaautomaat, kuid selleni jõudmiseks peab kõigepealt laevaga üle Suure väina saama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)