Lambamurdjate DNA-proovide tulemusi pole siiani (6)

Saaremaal murtud lammastelt võetud ja analüüsimiseks Tartu ülikooli saadetud süljeproovide tulemuste kohta pole keskkonnaametil senimaani infot.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni jahinduse spetsialist Ivar Marlen kinnitas Saarte Häälele eile, et nn huntide DNA-proovide vastuseid Tartust laekunud veel ei ole.

Ka juuli algul Tõriselt leitud kutsika osas, kes saadeti niinimetatud hundikahtluse tõttu mandrile ekspertiisi, ei ole vahepeal targemaks saadud.
Tartu ülikooli zooloogia vanemteadur Urmas Saarma ütles kuu aja eest, et Saaremaalt kogutud proovid olid tol hetkel temani jõudmas. Plaan oli aga kokku koguda suurem hulk analüüse, lisaks Saaremaale ka mujalt Eestist, et nendega siis korraga tegelema hakata.

Kui palju proovide analüüsimiseks aega kulub, ei osanud Urmas Saarma öelda, kuna sellist tüüpi süljeanalüüsi ei ole nad varem teinud.
Endiselt ei ole jahimehed Saaremaal senimaani ka ühtegi hunti tabanud, kuigi jahihooajaks anti Saare maakonnas välja luba kolme hundi laskmiseks. “Loodetavasti lume tulekuga olukord muutub,” oli Ivar Marlen lootusrikas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)