Vallad maksumaksja raha ilutulega taevasse ei lennuta

Samal ajal kui Kuressaare linnavalitsus on otsustanud kulutada aastavahetuse ilutulestiku korraldamiseks 1000 eurot ja ootab firmadelt rahasüsti, et vana aasta ikka uhke tulevärgiga ära saaks saadetud, on maaomavalitsused seda meelt, et maksumaksja rahaga on muudki mõistlikku teha, kui seda piltlikult öeldes taevasse lasta.

“Meil ei olegi sellist ühtset vallakeskust, kus võiks ühe suure ja korraliku ilutulestiku teha,” märkis Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandima. Tema sõnul ei ole Leisi vald nii rikas, et 3–4 kohas, kus asuvad väiksemad vallakeskused, hakata ilutuld tegema.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe kinnitas samuti, et vald maksumaksja raha aastavahetuse pidustuste ega rakettide peale ei kuluta. “Viimati oli meil suurem vallarahva pidu siis, kui tuli millennium, kuid ka siis ei ole ilutulestikku korraldatud,” sõnas Muhu vallajuht.

Vallajuhtidest, kellelt Saarte Hääl eile ilutulestiku kohta päris, märkisid vaid Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ja Kärla vallavanem Villi Pihl, et neil on küll kavas korraldada kohaliku rahva ja nende külaliste rõõmuks ilutulestik.

Kärla aleviku lauluväljakul korraldatakse Kärla vallarahvale ühine 2011. aasta ärasaatmine, kuid selleks ürituseks ei kulutata juba kaks aastat eelarve raha. “Seda ilutulestikku sponsivad meil ettevõtjad ning eks paistab, kui suur või võimas see ilutuli tuleb – sõltub sellest, kui helded ettevõtjad tänavu on,” sõnas Pihl. Ettevõtjatest toetajate rahaga korraldatakse ilutulestik ka Orissaares.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)