Salmele plaanitakse muinaslaeva tähistust (3)

Salmele plaanitakse muinaslaeva tähistust

TÄHISTUS: Selline peaks tulevikus välja nägema Salme muinaslaevade asukoht.
Foto: Erakogu

28. novembril kirjutasid arhitekt Mikk Mutso ja vallavanem Kalmer Poopuu alla lepingule, mille tulemusena valmivad kavandid Salme muinaslaevade asukoha tähistamiseks.

Vallavanem loodab, et kui kõik kooskõlastused korda saab ja ka raha leitakse, võib tähistuse esimene osa valmis saada juba järgmisel kevadel.

Arhitekt Mikk Mutso on tänaseks teinud esialgse kavandi (pildil), mis on muinsuskaitseametilt saanud ka esialgse kooskõlastuse. Kogu kompleks vajab aga veel juurde teadmisi, tekstide kokkuleppimist, kooskõlastusi ja muidugi rahastamist. Kavand järgib esimese leitud laeva mõõtmeid ja ehitust.

Lähteülesande ja esimese kavandi kohaselt pannakse laeva kaarte kohale pingid, mis järgivad laeva mõõte. Nii võib pingil istuja oma silmaga näha ja kehaga kogeda laeva suurust: pikkust, laiust ning parda ja täävide kõrgust.

Maapind saab kindla katte, mis asub sama kõrgel kui merepind täislastis laeva parda suhtes. Katte kuju näitab kätte arheoloogide kaevandi piirid. Kattesse paigaldatud valgusteid on sama palju kui oli laeva maetuid. Lisatud kavandil on esialgne lahendus ainult laeva asukoha tähistamiseks. Koolimajale veel lähemalt leitud laev ja sealsed leiud saavad kogulahenduses ka kindlasti märgitud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)