Saarlaste autoostuhuvi üle viriseda ei saa (6)

Saarlaste autoostuhuvi üle viriseda ei saa

VIRISEMISEKS POLE PÕHJUST: Peeter Tiitsoni sõnul pole autode müüginumbrid Saaremaal praegu küll suured, kuid autoostjaid siiski leidub.
Foto: Egon Ligi

Audi esindusel täitus septembris Kuressaares tegutsema asumisest viis aastat. Audi Eestisse tooja Al Mare Auto OÜ tegevjuht Peeter Tiitson on saarlane ja tema usub, et Kuressaares esinduse avamine oli toona igati õige otsus.

Peeter Tiitsoni sõnul jäi Kuressaare esinduse avamine majanduse kõrghetke. Ainuüksi avamine oli tõeliselt suurejooneline. Siis hakkas majandus aga õige pea allamäge veerema ning nüüd võib mõtiskleda, kui mõistlik sellise ärimudeli saarele toomine ikkagi oli.

Peeter Tiitson, kuidas siis ikkagi on – oli see mõistlik otsus?
Paljud on küsinud, kui mõistlik see oli. Kui olla väga pragmaatik, siis võid ju öelda, et tegelikult võiksid kõik sellised suured ärid Tallinna piiridega ära lõppeda. Väikestes kohtades saaks autosid remontida ja kui osta tahad, siis on ju tore võtta pere ja sõita selleks suurde linna. Aga teine asi on see, mille kasutegurit otseselt mõõta pole küll võimalik: kui sul on nõuetele vastavad esindused üle Eesti, siis inimesel kujuneb kogu kaubamärgi kohta mingi üldine pilt.

Kuidas Kuressaare esindusel läheb?
Ma arvan, et autoäri on majanduselus omaette indikaator. Kui seal hakkavad asjad kiiva viskama, siis on teada, et kuskil on midagi valesti. Miks autoäri mulle meeldib? Ta on osalt selline emotsionaalne asi. Uue auto ost on alati seotud väga suurte emotsioonidega. Saaremaal esindame kolme brändi: müüme küll Audit, aga teeninduse poole pealt on Audi, Volkswagen ja Škoda. Kui jääda vaid ühe kaubamärgi peale, siis läheks võib-olla keerulisemaks. Meie õnn on, et kontsern on suur, see tuleb meile ainult kasuks. Ja ma ei ütleks, et Kuressaare esindus on millegi poolest kehvem kui näiteks Pärnu esindus. Nad on täiesti võrreldavad.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 380 korda, sh täna 1)