PÖFF Kuressaares: kino peab saama! (4)

PÖFF Kuressaares: kino peab saama!

ENNE KINO VÄIKE LAUL: Enne PÖFF-i avaseanssi esitas Linda Lapp “Lotte” joonisfilmist tuntud laulukese, mis teenis publikult tunnustava vilekoori ja aplausi.
Foto: Egon Ligi

Just sellise loosungiga avati tänavune Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) neljapäeva õhtul Kuressaare teatrikinos saalitäie publiku ees.

Väärtfilmihuvilisi hakkas Kuressaare Linnateatrisse kogunema juba enam kui pool tundi varem ning seda seepärast, et täpselt enne PÖFF-i avaseanssi kuulutati avatuks ka unustuse hõlma vajunud Eesti filmiplakatite näitus.

Selle kuraator ja PÖFF-i siinne korraldaja, Kuressaare kultuurinõunik Heli Jalakas märkis, et filmiplakatite eksponeerimise mõte tuli talle täiesti juhuslikult läinud suvel. “Ja järgmisel aastal tähistab eesti film ju ka oma 100. sünnipäeva. Võib-olla on meie näitus natukene liiga vara, aga ma arvan, et siin PÖFF-iga koos on ta oma õiges kohas ja õiges ajas,” sõnas Jalakas.

Otse näituse avamiselt suundusid PÖFF-i sõbrad teatrisaali, et osa saada festivali avatuks kuulutamisest. Väikese muusikalise etteaste järel, mida pakkusid filmisõpradele noored saarlased Linda Lapp ja Lauri Põld, astus lavale linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi.

“Olgu see tänane filmilinastus veidikene pidulikum kui ülejäänud päevadel. Mis ei kahanda küll kõigi nende ülejäänud päevade väärtust,” ütles ta ning rääkis seejärel põgusalt, kuidas ja kui kaua Kuressaares üldse filme näidatud on.

See, et linnateatri saalis sel nädalalõpul PÖFF-i raames filme näidatakse, ei ole Mägi kinnitusel kaugeltki esmakordne. Niisamuti pole see ka viimane kord, sest tänu uuele kinotehnikale hakkab linnateatri saalis edaspidigi tegutsema väärtfilmide näitamisele keskendunud teatrikino.

“Kino peab saama!” kuulutas Heli Jalakas Aarne Mägi kinoajaloo meenutuste lõpetuseks ning PÖFF-i avafilm “Tee nagu teised” saigi aplausi saatel ekraanile kuvatud.
Avaseansil käis 122 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)