Vallajuhid seisavad vastu veehinna järsule tõusule (7)

Saaremaa vallajuhid ei soostu Kuressaare Veevärgi küsitud hinnatõusuga ja soovitavad ettevõttel leppida madalama hinna ja väiksema kasumiga.

Kihelkonna vallavanema Raimu Aardami (fotol) sõnul andsid vallajuhid AS-i Kuressaare Veevärk juhtkonnale teada, et veeettevõtte äriplaani sisse kirjutatud viieprotsendiline kasumlikkus on liiga kõrge ja toob maapiirkondade ühisveevärgi klientidele kaasa hüppelise hinnatõusu.

“Oleme nõus sellega, et ettevõte ei tohi toota kahjumit, aga kasumlikkuse protsent võiks ikka umbes poole võrra väiksem olla,” rääkis Aardam, avaldades lootust, et hinnatõus jääb kavandatust siiski väiksemaks.

Kihelkonna vallavanema sõnul pole veefirmal mõtet valdadest ülemäära kasumit korjata, kuna maakohtades on teenuse jaoks kõik vajalik välja ehitatud ja lähima kümne aasta jooksul suuri investeeringud ette näha pole. See, et Kuressaares planeerib ettevõte kaheksaprotsendilist kasumlikkust, on Aardami sõnul seletatav asjaoluga, et linnas on investeeringuvajadus lähitulevikus tunduvalt suurem.

Ka kolmapäeval vee- ja kanalisatsioonihinna tõusu arutanud Pöide vallavolikogu liikmed leidsid, et hinnatõus on liiga suur ja mõistlik oleks hinda tõsta järk-järgult.

Kuressaare Veevärk tahab uuest aastast kehtestada valdades ühtse teenusehinna, mille tulemusel tõuseks vee- ja kanalisatsioonihind mitmes vallas järgmisel aastal vähemalt 100 protsenti, Muhus aga koguni 267 protsenti. Näiteks Pöide vallas maksab 1 m3 vett praegu koos käibemaksuga 0,748 eurot ja kanalisatsioon 1,387 eurot. Uue hinnakirja järgi hakkab 1 m3 vett maksma 1,416 eurot ja kanalisatsioon 2,676 eurot.
Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Ain Saaremäel ütles, et ettevõte peab olema plussis ega saa töötada kahjumiga.

“Praegu otsime sobivat tariifi, mis kataks kõik kulud ja tagaks teenuse osutamisel jätkusuutlikkuse,” ei välistanud ta valdadega mõningasele kompromissile minekut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)