Saaremaa noored vollepoisid vallutavad Eesti koondist (3)

Saaremaa noored vollepoisid vallutavad Eesti koondist

SAARLASED PJEDESTAALIL: Eesti koondisse kuulusid Mart Targem (vasakult viies), Karli Allik (6.), Sander Talistu (7.), Kevin Saar (8.) ja Johan Vahter (12.). Ees keskel Toomas Jasmin.
Foto: volley.ee

Võrkpalli Ida-Euroopa U18-vanuseklassi meistrivõistlustel pronksi saavutanud Eesti koondisesse kuulus koguni viis Saaremaa poissi.

“Ei oskagi öelda kohe. Ise ka nimekirja vaadates imestasin, et jälle väga palju Saaremaa poisse on nimekirja sattunud,” tõdes Eesti koondise peatreener Toomas Jasmin (väikesel pildil), ise samuti saarlane. Varem siinses spordikoolis treeneriametit pidanud, nüüd töötab Pärnu võrkpalliklubis. “Aga pole kellelgi öelda ka midagi, sest mõlemad Saaremaa võistkonnad (Saaremaa SK ja Kuressaare VKSK – toim) mängisid Eesti karikavõistluste finaalis.”

Poolas toimunud turniiril olid koondises Mart Targem, Sander Talistu, Kevin Saar, Johan Vahter ja Karli Allik. Kõik poisid on ühel või teisel ajal Saaremaal ka Jasmini käe all treeninud. Seega on Jasminil n-ö omad poisid olemas.

“Kõik on väga perspektiivikad noored mängumehed ja ootan nendelt võrkpallis suurt tulevikku,” kinnitas treener. Saar on nüüdsest juba Audentese õpilane ja Jasmin loodab, et ka teised sinna jõuavad.
Jasmini käe all koondises mängides on Kevin Saar üks põhilistest nurgaründajatest ja Mart Targem üks põhiline temporündaja. Johan Vahter täitis kogu turniiri vältel libero ülesandeid.

Talistu ja Allik sekkusid mängu vahetustest. “Kõigi Saaremaa poiste esitusega jäin ülimalt rahule,” kinnitas treener.

Poolas saavutatud kolmas koht on peatreener Jasmini sõnul vähemalt tema arvates väga kõva tulemus. Seda enam, et vastastest suurt midagi ei teatud. “Arvan, et poiste jaoks on see samuti suur asi,” sõnas Jasmin, kes enda sõnul lootis Poolast vähemalt ühte võitu. Tuli siiski rohkem.

Alustuseks võideti 3 : 2 lõppenud põnevusmängus Ukrainat. Võit võttis treeneri sõnul kohe pinged maha. Teine mäng oli kohe samal päeval Venemaaga, kes oli selles vanuserühmas väljas väga tugeva koondisega.

“Selles mängus meile väga palju hingamisruumi ei antud,” nentis Jasmin 0 : 3 lõppenud mängu kohta ja lisas, et ehk oleks midagi teisiti olnud, kui oleks saanud enne mängu veidi rohkem puhata. Kuid see on siiski vaid “oleks”.

Teisel päeval kohtuti kõigepealt Poolaga, sellest mängust tuli samuti kaotus 0 : 3. Treeneri hinnangul olid geimid siiski juba veidi rõõmsamad. Treenerite otsusel lasti rohkem mängida vahetusmeestel, et põhimehed kohamänguks Valgevenega värsked hoida ehk “oleks purakas sees”, nagu märkis Jasmin.

“Tagantjärele mõeldes õige otsus, sest Valgevenega kohtudes olid poisid võitlusvaimu täis ja mängisid turniiri kõige ilusama mängu,” ütles Jasmin 3 : 0 võidu kohta.

Lõppkokkuvõttes Venemaale aga keegi vastu ei saanudki ning ka Poola mängijaist sõitsid venelased 3 : 0 üle. Toomas Jasmin pakkus, et selle turniiri alusel saab öelda, et Eesti koondis võiks paikneda terves Euroopas umbes 20. koha piirimail.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 147 korda, sh täna 1)