Laimjala vald tõstab vee- ja kanalisatsiooni-hinda poole võrra (2)

Ühisveevärgi rekonstrueerimistööd lõpetanud Laimjala vald plaanib tõsta vee- ja kanalisatsioonihinda 56 protsendi võrra.

Laimjala vallavolikogu arutab oma tänasel istungil vee- ja kanalisatsioonihindade piirmäära kehtestamist, mille kohaselt tõuseb ühisveevärgi teenuse hind praeguselt 1.68 eurolt 3 eurole kuupmeetri eest. “See ei ole mingi suur hinnatõus, arvestades seda, et me ei ole 5–6 aastat hinda puutunud,” ütles Laimjala vallavanem Vilmar Rei.

Koos Torgu vallaga ainsatena Kuressaare Veevärgi läbiviidud maakondlikust torustikuprojektist välja jäänud Laimjala vald ehitas uued trassid, pumbajaamad ja reoveepuhastid omal käel. Laimjala ja Käo külas tehtud tööd läksid maksma 234 626 eurot, millest 186 600 eurot moodustas keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) toetus ja ülejäänud raha pärines valla oma rahakotist.

Seoses maakondliku torustiketööde projekti lõppemisega tõusevad vee- ja kanalisatsioonihinnad ka teistes Saare maakonna omavalitsustes.

14 omavalitsuses vee- ja kanalisatsiooniteenust pakkuv AS Kuressaare Veevärk tahab valdades kehtestada ühtse teenusehinna, mille tulemusel tõuseks vee- ja kanalisatsioonihind järgmisel aastal mitmes vallas vähemalt 100 protsenti, Muhus aga ligemale 270 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)