Hoolekogu soovitab lasteaedadel ühiselt toiduaineid osta (1)

Kuressaare Ristiku lasteaia hoolekogu tegi linna hariduskomisjonile ettepaneku, et linnale kuuluvad lasteaiad võiksid toiduainete ostmiseks teha ühishankeid.

Põhjuseks toodi, et ühishangetega saavutatud madalam hind tagaks lapsevanemate makstava toiduraha kõige säästlikuma kasutuse.
Kuressaare linnavolikogu hariduskomisjon kiitis ühishanke mõtte heaks ja soovitas parima lahenduse saavutamiseks arutada seda ka teistes toitlustamisega tegelevates haridusasutustes.

Kuressaare haridusnõuniku Õilme Salumäe sõnul on ühishanke ideed tänaseks lasteaedadega ka arutatud. “See teema on variandina läbi arutatud, teda ei ole maha maetud, aga praegu otse töösse seda võetud ei ole,” lausus Salumäe.

Haridusnõunik märkis, et kui üldiselt viivad suured kaubakogused hinnad alla, siis antud juhul ei pruugi ühishange sellist efekti anda. “Meie toiduainetega kauplejate jaoks on lasteaiad ka üksikuna juba piisavalt suured partnerid ning hinna praeguselt tasemelt langetamise võimalused on piiratud,” ütles Salumäe.

Praegu hangib iga haridusasutus toiduaineid tema sõnul iseseisvalt ning ka kokkulepped ja lepingud on sõlmitud individuaalselt. “Lisaks hinnale on oluline ka teenusepakkuja paindlikkus ja tellimuste täitmise korrektsus, sest varustamine toimub igapäevaselt,” lausus Salumäe.

Pargi lasteaia direktori Riina Saare sõnul tellib nende lasteaed toiduaineid iga päev vastavalt menüüle ja laste arvule sealt, kust parasjagu on võimalik odavamalt saada. Praegu on lasteaedadel vabadus koguseid iga päev valida, suuremat allahindlust taotleva viie lasteaia ühishanke puhul seda võimalust ilmselt pole. Seega läheks osa toiduaineid riknema. Küll aga võiks ühishankena osta näiteks paberit ja õppevahendeid, millega pole säilivusprobleeme ja mille kulu õppeaasta peale on igal lasteaial teada.

“Olime ise ka hariduskomisjonis kohal ja kuulsime Ristiku lasteaia hoolekogu ideest, aga meil ei tekkinud sel teemal isegi arutelu, sest see tundus natuke eluvõõrana,” lisas Riina Saar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)