Maastur päästis Torgu volikogu esimehe elu (19)

Maastur päästis Torgu volikogu esimehe elu

ELUPÄÄSTJA: Selline oli Mihkel Undresti auto pärast avariid.
Foto: Egon Ligi

Haiglas paraneva Torgu vallavolikogu esimehe Mihkel Undresti sõnul pääses ta esmaspäeval avariist eluga vaid tänu oma autole. Politsei on juhtunu uurimiseks alustanud väärteomenetlust ning Kuressaare haiglast kinnitati, et kõik kolm avariisse sattunut on endiselt haiglaravil.

“Päästis see, et mul on maastur,” ütles Saarte Häälele Mihkel Undrest, kes esmaspäeva päeval Nasvalt linna lõunat sööma sõitis. Lootsi tänaval kesklinna poole sõites märkas ta, et vastu tuleb suurel kiirusel sõiduk, mis juba kurvis ühest teeäärest teise loopima hakkas.

“Hoidsin ennast nii paremale kui sain, kuid ta tuli otse kümnesse,” rääkis Undrest, lisades, et kõik käis väga kiiresti. Vaid mõned minutid pärast avariid jõudis õnnetuspaigale Mihkel Undresti poeg Mart, kelle sõnul kustutati just sel hetkel BMW süttinud juhtmeid. Õnnetust ta ise pealt ei näinud.

Mihkel Undrest on ravil Kuressaare haigla kirurgiaosakonnas ja eile oli tal juba parem. Esialgsetel andmetel Undrestil raskeid vigastusi ei ole, kuid raske avarii tagajärjel saadud põrutused tekitavad vaevusi ja seepärast hoitakse teda haiglas.

Kaks avariis kannatada saanud noormeest on Kuressaare haigla intensiivravi osakonnas ja nende seisund on raske. Kui tuttavad esialgu arvasid, et noormehed pääsevad luumurdudega, siis ööl vastu teisipäeva nende seisund väidetavalt halvenes, selgus, et mõlemal on ka sisemisi vigastusi, mis nõuavad intensiivravi.

“Autojuhid olid kained, neil oli vastava kategooria juhtimisõigus ja nad kõik kasutasid turvavarustust nõuete kohaselt,” ütles politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

Juhtunu uurimiseks on algatatud väärteomenetlus ja tellitud ka ekspertiis. “Selle õnnetuse põhjustaja karistust on raske hinnata, kõik sõltub ekspertiisi tulemusest, millest selgub süüteo lõplik kvalifikatsioon,” sõnas Tammeleht.

Kuressaare politseijaoskonna juhi Kaido Vahteri sõnul oli esmaspäevane avarii vaid üks näide, millega kihutamine võib lõppeda. “Seaduserikkuja riskib oma eluga ja seab ohtu ka kõik kaasliiklejad, antud juhul teise sõiduki juhi,” rääkis Vahter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 135 korda, sh täna 1)