Tööinspektsioon tuvastas Maximas terve rea rikkumisi (9)

Tööinspektsioon tuvastas Maximas terve rea rikkumisi

EBAMUGAV: Kuressaare Maximas puudusid kassades näiteks töötaja ergonoomiliselt õige kehaasendi tagamiseks vajalikud reguleeritavad jalatoed.
Foto: Egon Ligi

Oktoobri esimesel poolel tegi tööinspektsioon Maxima kauplustes üle-eestilise sihtkontrolli, külastades 15 kauplust ja firma peakontorit, kus ühtekokku leiti 181 rikkumist.

Enamik rikkumisi oli töökeskkonna alal – tööinspektorid tuvastasid 153 erinevat töötervishoiu ja tööohutuse nõuete rikkumist. Tööinspektsioon külastas Maxima sihtkontrolli käigus ka Kuressaare Maximat, kus inspektsiooni avalike suhete peaspetsialisti Evelin Kivimaa sõnul leiti 8 töökeskkonnaalast rikkumist.

Töötaja heaolule ei mõelda

Sealhulgas puudusid tööinspektsiooni kõneisiku sõnul Kuressaare Maximas näiteks töötajate riietusruumides istmed ning ostujuhtide tööruumis ei olnud viiel arvutiga töökohal reguleeritavaid töötoole. Kassades puudusid töötajatel ergonoomiliselt õige kehaasendi tagamiseks vajalikud reguleeritavad jalatoed.

“Töötamise ajal olid töötaja jalad õhus, kuid töötooli ei saanud ka madalamasse asendisse panna, sest siis ei ulatuks töötaja töölaual tööoperatsioone tegema,” selgitas Evelin Kivimaa. Ühtegi töösuhete alast rikkumist Kuressaare Maximas Kivimaa kinnitusel ei avastatud.

Tööinspektsiooni töötervishoiu peaspetsialist Silja Soon nentis, et üle Eesti hakkas Maxima kauplustes silma oskamatus või ka tahtmatus mõelda töötajate heaolule – töökohale kehtestatud nõuete rikkumisi leiti pea kõikjal.

Maxima kauplustele on omane, et kassapidaja seljatagune on avatud, ilma mingi vaheseinata, nii et kliendid mööduvad vahetult müüja selja tagant. “Küsitlemisel julgesid töötajad selle ka välja öelda, et tegelikult neid häirib, kui klient kõnnib selja tagant nii ligidalt mööda. Lisaks ei ole kassapidajatel ruumi oma asendit muuta,” rääkis Silja Soon.

Mujal Eestis tuvastasid tööinspektsiooni juristid töösuhete alal 28 rikkumist, mis olid peamiselt seotud töö- ja puhkeajanõuete mittetäitmisega. “Maxima rikkumised on sarnased teiste tööandjate tehtud rikkumistega: töölepingud on puudulikult vormistatud, esineb probleeme tööaja korraldusega ning selle täitmise kontrollimisega tööandja poolt,” selgitas inspektsiooni peajurist Meeli Miidla-Vanatalu.

Rikkumised tuleb kõrvaldada

Näiteks ei pea tööandja tööajaarvestust, lähtudes töötajate tegelikust tööajast, vaid sõltuvalt kaupluse lahtiolekuajast või töötajale koostatud tööajakavast.

Positiivse poole pealt tõi tööinspektsioon Maxima kauplustes välja uute töötajate põhjaliku sisseelamisprogrammi, kus igaühel märgitakse vastavasse tunnistusse läbitud koolitused ja väljaõpped, tasuta sooja lõunasöögi jne.

Maximal on tööinspektsiooni töösuhete alaste ettekirjutuste täitmiseks aega 14. novembrini. Töökeskkonna alal on järelevalvetähtajad pikemad. Valdav osa rikkumisi tuleb kõrvaldada käesoleva aasta jooksul, kuid mõne rikkumise kõrvaldamisega on aega kuni 1. juunini 2012. Järgmisel aastal kavatseb tööinspektsioon korraldada sihtkontrolle ka teistes suuremates kauplusekettides.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)