Ränk avarii Lootsi tänaval: kolm inimest sattus haiglasse (24)

Ränk avarii Lootsi tänaval: kolm inimest sattus haiglasse

KIHUTAS VASTASSUUNDA: Kurvist suure hooga väljunud BMW sõitis otsa vastutulnud Toyota džiibile.
Foto: Egon Ligi

Eile kella ühe ajal päeval põrkasid Kuressaares Lootsi tänaval kokku sõiduautod BMW ja Toyota ning avariipaigast toimetati haiglasse kolm inimest.

“Tohutu pauk käis ja ma jooksin õue vaatama,” rääkis naine, kelle maja juures õnnetus juhtus. “Oh see sama auto on siin ennegi kihutanud,” teadis ta lisada. “Kaks raskelt vigastatut ja üks kergemalt viga saanud kannatanu,” kõlas üle avariipaiga meediku hüüd.

Liikluseks suletud ja politseilintidega piiratud avariipaik mõjus masendavalt. Tee olid blokeerinud kaks politseisõidukit, kohal olid päästjad ja kaks kiirabibrigaadi. Keset plastmassitükke, autojuppe, õlilaike ja vereplekke võis näha autost välja lennanud isiklikke asju. Maas olid vereloigud. Keset seda segadust tegutsesid meedikud, üritades avariilisest BMW-st juhti kätte saada.

19-aastane Maikel Lätt sai kõigepealt kaelalahase ja alles seejärel tõsteti ta päästjate abiga ettevaatlikult kanderaamile. Tema kaassõitja oli avarii teinud autost ise välja saanud ja kõndis omal jalal ringi. Mõne aja pärast kukkus ta aga kokku ja viidi samuti kanderaamil kiirabiautosse. Teisel pool teed, avariisse sattunud Toyota Land Cruiseri kõrval seisis selle roolis olnud 53-aastane Mihkel Undrest.

Kuigi esialgu tundus, et väga hullusti pole ta viga saanud, viis kiirabi mehe siiski haiglasse. Hiljem selgus, et Undresti vigastused olid arvatust siiski tõsisemad. “Mul on raske rääkida, vabandan,” ütles mees telefoni, kui Saarte Hääle ajakirjanik talle helistas. Kuigi esialgsetel andmetel põhjustas õnnetuse BMW juht, kes ei tulnud kurvis sõiduki valitsemisega toime, eile politsei sellele ametlikku kinnitust ei andnud.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul edastab politsei täpsema info avarii kohta täna, sest eile selgitati alles asjaolusid. Operatiivsemalt jõudis infot anda Lääne-Eesti päästekeskus. “Esialgu tuli teade, et on toimunud kahe auto kokkupõrge ja üks auto põleb,” ütles päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt. Selgus, et mootoriruumis olid juhtmed väikeses ulatuses küll põlenud, kuid need olid päästjate kohalejõudmise ajaks kustutatud.

“Üks kannatanu oli autos, päästjad aitasid ta välja ja andsid meedikutele üle,” ütles Matt, selgitades, et õnneks ei olnud vaja kedagi autost välja lõigata, vaid lihtsalt aidati kannatanut välja tõsta. Lõpuks puhastasid päästjad tee liikluseks. Täpselt samas kohas oli avarii ka reede õhtul, kui sõiduauto Fiat vastu puud põrutas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 178 korda, sh täna 1)