Ott Tänak WRC-autost: tulemuslikud eesmärgid jäägu järgmisse aastasse

Ott Tänak WRC-autost: tulemuslikud eesmärgid jäägu järgmisse aastasse

FÄNNIDE HAARDES: Ott Tänak annab autogramme austajatele tänavuse Saaremaa ralli stardi eel.
Foto: Egon Ligi

Saarlasest rallisõitja Ott Tänak on jõudmas autorallimaailma tugevaimale mõõduvõtule. Mees vihjas Saarte Häälele, et juttudel tema liitumisest järgmisel hooajal WRC-sarjaga on tõepõhi all.

Nädalavahetusel sõidetud Hispaania rallil SWRC MM-tiitli jahtimisel ebaõnne osaliseks saanud Ott Tänak stardib järgmisel MM-rallil juba WRC-klassi Ford Fiestaga.

Number 18 all startiva Tänaku jaoks olevat Rally GB nii Tänaku enda kui ka M-Sport Stobarti meeskonna pealiku Malcolm Wilsoni sõnul võimalus autot tundma õppida.

“Plaan on lihtne: ralli läbi sõita ja aru saada, mismoodi auto toimib, kuidas meeskond töötab ja mis tase üldse on,” ütles Tänak eile Saarte Häälele.

Vaja on kogemusi

Autospordiportaal Ruudulipp.ee vahendab Malcolm Wilsoni sõnu, kellel on Tänaku ja tema kaardilugeja Kuldar Siku osalemisega sarnased plaanid, kui on saarlasel endal.

“Me pole veel maha istunud ja selle ralli plaane arutanud, kuid ma ei oota neilt sellel rallil midagi erilist. Ma tahan, et ta lõpetaks selle ralli ja saaks kogemust WRC-autoga. Seda selleks, et tal oleks järgmiseks aastaks arusaam, mida see auto endast kujutab,” rääkis Malcolm Wilson.

Wilson näeks saarlast WRC-auto roolis terve järgmise hooaja kestel. “Ideaalis ma näeksin teda järgmisel aastal WRC-autoga sõitmas, kuid enne on vaja palju asju ära kinnitada,” ütles Wilson.

Oma osalemisele WRC-sarjas vihjas Saarte Häälele ka Ott Tänak ise, kui küsisime, millised on tema ootused Rally GB suhtes. “Mingit tulemuslikku eesmärki kindlasti ei ole, see las jääb järgmiseks aastaks..,” oli saarlase sõnum.

Tänaku võidukihutamist Walesi teedel saab jälgida 10.–13. novembril.

Tõusude ja mõõnadega

Esimesel katsel Hispaania MM-ralli katkestanud Tänak jätkas järgneval kahel päeval superrally-süsteemis, kuid saadud lisaminutid kuuendast kohast enamat ei lubanud. Tänak näitas siiski head minekut, võttes mitmeid katsevõite.

“Tiitli osas me enam midagi mõjutada ei saa, meie ainus võimalus on saada head asfaldikogemust ja teha trenni järgmisteks rallideks asfaldil,” oli Tänaku kommentaar pärast teist päeva Ruudulipp.ee-le.

Tänak lisas: “Rallit saime sõita tegelikult 15 kilomeetrit, siis oli asi kahjuks otsustatud. Jätkata oli siiski tarvis, tuleviku mõttes oli vaja katsed kindlasti läbi sõita. Tõsist sõitmist ei olnud, üritasime enda jaoks tekitada arusaama, mida need katsed endast kujutavad, aegu me eriti ei jälginud.”

Saarlase mentor Markko Märtin lisas, et hooaeg oli eripalgeline. “Oti hooajast rääkides on olnud siin päris palju tõuse ja mõõnasid. Vahepealset väga pole olnudki. Kahjuks ei vedanud sellega tiitlit välja. Sellel rallil oli eesmärk ikkagi tiitli eest võidelda, kui see võimalus oli olemas,” ütles Märtin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)