Noorsootöö tublimad edendajad on selgunud

Noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamise konkursil, mille korraldas Saare maavalitsus, tunnistati pikaajalisemaks panuseks noorsootöösse Muhu põhikooli huvijuhi ja tantsujuhi Anne Keerdi panus.

Tiitli “Aasta tegu” pälvis Kärla noorte osaluskogu koos OTI Ralliklubi MTÜ-ga (Henri Rump, Ivar ja Ülar Tänak, Ivo Uustulnd) ning aasta koostööks kuulutati noorte infomess “Tuleviku kompass”.

“Ma tunnen, et see on antud kõige selle eest, et ma olen oma energia ja oma jõu pannud noortesse, nii tantsimises kui koolis,” ütles Anne Keerd (fotol) Saarte Häälele, arvates, et järelikult on seda vaja nii iseendale kui ka nendele inimestele. Ta lisas, et tal on olnud ka väga hea meeskond.

Saare maavalitsuse noorsoonõunik Inga Teär ütles, et Anne Keerdi kasuks rääkis see, et ta on noorte huvijuhina töötanud tõesti kaua aega. “Teiseks ei tee ta ainult koolipõhist tööd, vaid ta on ka tantsujuht, mis on ju samas mitteformaalne õpe ja seondub noorsootöö temaatikaga,” selgitas Teär.

Anne Keerd on olnud Läänemere saarte folkloorifestivali korraldaja, 27 aastat on ta Muhu kollektiive ette valmistanud laulu- ja tantsupidudeks. Anne Keerd kuulub Europead’i Eesti komiteesse, on käinud Europead’il Taanis, Hispaanias, Prantsusmaal, Šveitsis ja Itaalias, korraldanud koostööpartnerina kodutütardele Lembitu retke ning olnud 27 aastat tegev Muhu ja ühe Läti valla koostööprojektis.

Ta juhendab mitmeid tantsurühmi nagu Ätses, Tokk-roes, Ehaviir, Leisberg, Sõlus, Orissaare noorte segarühm, laste folkloorirühm Viirelind (kaks rühma) ja Muhu põhikooli rahvatantsurühma. Saare maakonna noorsootöötajate tunnustusüritus toimub 26. oktoobril kl 16 Rüütli spaa restoranis Nautica.

Teist korda toimunud noorsootöö tunnustamise konkursi kolme kategooriasse laekus kokku 24 taotlust, neist kategooriasse “Pikaajaline panus noorsootöösse” 17 taotlust, “Aasta teo” kategooriasse kolm ja “Aasta koostöö” kategooriasse neli taotlust.

Detsembris sõidab kolm Saare maakonna esindajat Tallinnas toimuvale vabariiklikule noorsootöötajate tunnustusüritusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)