Juhtkiri: Tänaku väljateenitud tulevik

“Mina ei saa endale tulevikku osta, vaid pean kõik välja teenima. Sestap on tänavune hooaeg väga tähtis,” ütles Ott Tänak käesoleva aasta algul Õhtulehele antud usutluses. Nüüd on hooaeg läbi ning võib öelda, et Saaremaa sportlaseks number 1 tõusnud Kärlalt pärit Tänak on tuleviku välja teeninud.

Jutt käib Tänaku siirdumisest autoralli WRC-klassi MM-sarja, kus kihutatakse võimsamatel masinatel ja mille maailmameister on tõepoolest maailmameister suure algustähega. Tuleva aasta lepingud pole veel kindlad, kuid usutavasti võib vaid vääramatu jõud olla see, mis saarlast WRC-autosse istumisel takistada saab.

Mootorispordi maailmas käivad ikka jutud, kui paks rahakott peab kellelgi kaasas olema, et saada koht tippklassi kuuluval autol. Tänaku puhul paistab, et tema jaoks pole takistuseks ka see.

Tänak on aastate jooksul tõestanud, et ta väärib seda kohta ja võib varsti astuda oma mentori Markko Märtini jälgedesse. Tõestamine ei ole kindlasti kerge olnud, kuid nagu näha, on kurss olnud õige. Loodetavasti saab kunagi ka tõeks Ott Tänaku fänniklubi kollasele lipule kirjutatud lause “Ott Tänak maailmameistriks!”. Meie seda igatahes usume!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)