11.11.11 abiellub viis paari

“11. november ei ole ainus nõutavaim abiellumiskuupäev sel aastal. Augustis oli kaks päeva, mil oli ka viis paari abiellujaid,” ütles Saare maavalitsuse perekonnaseisuametnik Avo Levisto, lisades, et 11. novembriks rohkem abiellujaid enam juurde võtta ei saa.

“Kõik, kes soovisid, said oma aja,” märkis ta. Levisto sõnul on viimasel ajal eelistatud paariminekuks maavalitsuse ruume, kuna nende eest ei pea maksma (erinevalt Kuressaare raekojast ja lossist). “Sellest aastast ei mäleta küll ühtegi juhtu, kus oleks meilt avaldus tagasi võetud kirikliku laulatuse soovi tõttu,” tähendas ta.

Aasta peale on prognoositud, et Saare maavalitsuses registreerib oma abielu umbes 80 pruutpaari. Hetkeseisuga on abiellujaid 66 paari.
“See on 15 paari vähem kui eelmisel aastal, “ tõdes Levisto, kelle sõnul sõlmitakse ligi 60% abieludest juulis-augustis.

11. novembril Tallinna neiu Mary-Liisiga abielluv Kristjan Kull, kes elab Valjala vallas, ütles, et neil endil ei olnud esialgu plaaniski just see kuupäev võtta. “Pakuti välja ning jäime nõusse,” sõnas peigmees, lisades, et suuri pulmi neil ei tule. “Praegu registreerime ja tähistame perekonnasiseselt, kunagi hiljem üritame kiriklikult ja suuremalt,” ütles ta.

Küsimusele, miks nad otsustasid oma abielu registreerida, vastas Kristjan, et on ka ise püüdnud sellele küsimusele vastust otsida. “Ma arvan, et ega suuremat põhjust olegi, kui just kindlustunne ja suurem peretunne,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)