Teenet ei tehta tagasi, vaid antakse edasi

Teenet ei tehta tagasi, vaid antakse edasi

EKSTREEMSPORTLASED: Vabatahtlik Kristi Hints (vasakul), Vanalinna kooli huvijuht Piret Seema (keskel) ja noorsoopolitseinik Kaisa Nurm on valmis noorsootöö võrdlust ekstreemspordiga proovile panema.
Foto: Egon Ligi

Smuuli skeitpargi juurde sõidab sinivalge politseiauto, tekitades vihmasel väljakul viibivates noortes pisut elevust – autost väljub noorsoopolitseinik Kaisa Nurm. Vabatahtlik noorsootöötaja Kristi Hints saabub kohtumisele koos väikese Holgeri ja rulaga. Vanalinna kooli huvijuhi Piret Seema olen ma ise kaasa võtnud, et tema kohalolekus ikka kindel olla. Taniel Vares ei saagi tulla, keegi peab ju noortekeskuses tööd ka tegema.

Kui noorsootöötajad kohtuvad, läheb kohe jutuks, mitte ainult omavahel, vaid ka pargis viibivate noortega, kallistatakse ja küsitakse, kuidas läheb. Vihma sajab, aga mis teha, muresid on ju ikka, ega saa sellepärast pead norgu lasta.

Võetakse trikirattad ja rulad ning ronitakse vihmavees vastu peegeldavate atraktsioonide otsa. Seekord küll rohkem pildistamiseks kui sõitmiseks, aga noorsootöötajatel polegi vaja rula peale ronida, et ekstreemsusi kogeda. Nende töö ongi ekstreemsport – ülekantud tähenduses.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 99 korda, sh täna 1)