Tulekahju poolt reedetud kanepi-kasvataja pääses vangiminekust (10)

Pihtla vallas Vätta poolsaarel 249 taimega kanepikasvandust edendanud mehele mõistis kohus eile kolm aastat vangistust tingimisi kolmeaastase katseajaga. Lisaks tuleb mehel tasuda 417 eurot menetluskulu ja 504 eurot ekspertiisitasu.

Süüdistuse järgi kasvatas, hoidis ja töötles varem kriminaalkorras karistamata 50-aastane Tõnis Suurpere oma talu kõrvalhoones narkootilise toimega taime kanepit. Tõnis kasvatas taimi juba mitmendat hooaega ja tegi seda spetsiaalselt selleks kohandatud ruumis.

“Läbiotsimisel leiti 249 kanepitaime,” kinnitas Lääne ringkonna prokuratuuri pressiesindaja Annely Erm.

Kanepitaimed avastati tänavu aprillis tulekahju kustutamise käigus. Tuli sai alguse garaažis traktori käivitamisel tekkinud sädemest. Kaks meest üritas tuld esialgu oma jõududega kustutada, kuid vajati siiski päästjate abi.

Kuna majast leiti palju ohtlikke balloone, tahtsid päästjad võimalike tulekollete avastamiseks siseneda veel ühte sama katuse all asuvasse ruumi, mille uks oli aga lukustatud. Peremees takistas päästjaid ja ust ei avanud. Päästjatele tundus asi kahtlane, nad sisenesid siiski kuuri ja leidsid sealt kanepitaimed.

Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb unimaguna, kanepi ja kokapõõsa ebaseaduslikku kasvatamist.

Kinni peeti Tõnis Suurpere ja tema 26-aastane väimees, kes toimetati politseisse. Pärast ülekuulamist lasti mõlemad vabaks. Kohtu alla anti vaid 50-aastane Suurpere.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 105 korda, sh täna 1)