Sakla seltsimaja laiendamine edeneb vaevaliselt

Sakla seltsimaja laiendamine edeneb vaevaliselt

SAKLA MUUSEUM: Rekonstrueerimistööd algasid tänavu juulis ja peaksid lõpetatud olema aasta lõpuks.
Foto: Kalev Kadak

Sakla seltsimaja laiendus – muuseumiosa, mis ehitatakse vanade maakivist müüride peale – on seltsimaja kolmas järjestikune projekt. Neljas taotlus, mille selts esitas muuseumi siseehitustööde tegemiseks ja mööbli soetamiseks, kahjuks toetamist ei leidnud.

“Kahjuks seda taotlust ei rahuldatud. Oleme probleemi ees, kuidas edasi,” ütles Sakla külaarengu seltsi juhatuse liige Agnessa Sepp (fotol), lisades, et talve jooksul tuleb otsida võimalusi ehituse lõpetamiseks. Muuseumimajja on Sepa sõnul planeeritud kolhoosimuuseumi põhiekspositsioon.

“Vanade raadiote-telerite kogu saab keldrist parematesse ruumidesse kolida. Praegustes tingimustes on paljud aparaadid hävimisohus. Samuti on majja planeeritud ruumid käsitöö tegemiseks,” rääkis Sepp, avaldades ka tänu Valjala vallavanemale Kaido Kaasikule, kelle abi ja nõuga on raskevõitu ehitus käima läinud.

Agnessa Sepp lisas, et Sakla seltsimaja asub huvitava ajalooga kohas. “Juba Vene keisririigi ajal oli siin postipeatus ja 1947. a loodi Eesti esimene põllumajanduslik artell – kolhoos – just Sakla mail.”

Sakla seltsimaja rekonstrueerimine algas tänavu juulis. Selle etapi ehitustööd peaksid valmis saama aasta lõpuks. Projekteerija on Kuressaare Kommunaalprojekt, ehitab OÜ Valjala Ehitus. Objekti maksumus on 82 030 eurot, millest PRIA annab 59 821 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 91 korda, sh täna 1)