Elektriautode laadimisjaam võib tulla Kitzbergi tänavale

Kuressaarde plaanitav elektriautode laadimispunkt võib kõigi eelduste kohaselt asukoha leida Kitzbergi tänaval asuval kinnistul.

Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle Koov märkis SA-le KredEx saadetud kirjas, et linnavalitsus jääb oma otsusele kindlaks ja võimaldab laadimisjaamade hankega tegeleval KredExil välja ehitada elektriautode laadimispunkti ja parklakohad linnale kuuluval Kitzbergi tn 1C asuval kinnistul. Kui algselt kaaluti laadimispunkti rajamist linnavalitsuse kõrval Tallinna 6/8 asuvasse parklasse, siis ei ole seal võimalik parkimiskohtade pideva nappuse tõttu elektriautodele eraldi parkimiskohta eraldada.

KredExi eluasemedivisjoni juhataja Mirja Adler selgitas Saarte Häälele, et tavalaadijate asukoha otsustavad kohalikud omavalitsused, kelle sotsiaaltöötajad saavad elektriautod. Avalikuks kasutamiseks rajatakse aga kiirlaadimispunktid, mida tuleb üle Eesti orienteeruvalt 200.

Kiirlaadimispunktid rajatakse kõikidele põhimaanteedele ja võrgustikku sobivatele kõrvalmaanteedele vahemaaga ca 40–60 km. Kiirlaadijad paigaldatakse ka kõikidesse enam kui 3000 elanikuga linnadesse ja asulatesse. “Läbirääkimised laadimispunktidele asukohtade leidmiseks käivad, hetkel on olemas ligi 50 kinnistuomaniku nõusolek,” kinnitas Adler.

Saarte Häälele teadaolevalt võib üks laadimisjaam tulla ka Kuressaare ringteel asuva Olerexi tankla territooriumile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)