Saaremaalt pärit bussijuht seisis relvaga silmitsi (3)

Pöide vallast Muraja külast pärit Hannes Õuna sihtis pühapäeva õhtul Sindis kärbikust purjus endine kolleeg. Kas Hannes Õunal aitas külma närvi säilitada saarlase rahulikkus või Afganistanis saadud kogemus, ei osanud kolleegid oletada.

“Et temas oli ikka nii palju mehisust, et hakkas vastu ja haaras tulistajal relva käest,” imestas Saarte Häälega rääkinud bussiettevõtte MTG Pärnu osakonna dispetšer. Kuigi Hannes Õun kogunud end väga kiiresti, oli ta vahetult pärast juhtunut ikka näost valge olnud.

Hannes Õunalt endalt Saarte Häälel eile kommentaari saada ei õnnestunud, sest mehel oli vaba päev. “Kui oleks halvasti läinud, ma bussijuhina enam ei töötaks, vaid oleksin aiandis kastekann,” on Õun aga öelnud ajalehele Postimees.

Pühapäevane vahejuhtum toimus õhtul pärast kella kuut Sindis. Bussis olid vaid bussijuht ja tema sõber, kui sisse astus pool aastat tagasi samuti MTG bussifirmas töötanud Ilmar, käes jahipüssist tehtud kärbik. Ilmar käskis sõbral eest ära minna ja sihtis Hannes Õuna.

“Sain tal püssist kinni, ta jõudis ühe paugu sellest ühte istmesse lasta, aga siis sain temalt relva kätte ja panin ta asfaldi peale pikali maha,” rääkis Õun ega tahtnud end sugugi kangelaseks pidada. Mees kutsus politsei, kiitis esimesena kohale jõudnud politseinikku ja läks esmaspäeva pärastlõunal taas harjumuspärasele Sindi liinile.

Postimees kirjutab, et Hannes Õun on iga päev Pärnu–Sindi liinil sõitev tagasihoidlik saarlane, kel bussijuhistaaži kuus aastat. Relvaga bussi sisenenud mees on firma endine töötaja, kes aasta alguses lahti lasti, kuna tema süül oli juhtunud avarii. Eile andis kohus loa Ilmari vahi alla võtmiseks. Meest kahtlustatakse tapmiskatses, mille eest võib karistada 6–15-aastase vangistusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)