Kuressaare Eesti Seltsi maja 100. sünnipäev algab harrastusteatrite etendustega

Sel pühapäeval, 2. oktoobril möödub 100 aastat päevast, mil Meedla uus koda õnnistati sisse Kuressaare Eesti Seltsi majana.

Seda ja Kuressaare Eesti Seltsi 125. juubelit tähistab hoone praegune valdaja Kuressaare Linnateater mitme toreda üritusega.

“Alustame meie oma harrastusteatrite etendustega,” ütles teatri direktor Piret Rauk. Tema sõnul on see ka mõneti sümboolne, sest on ju meie praegune kutseline teater just harrastusteatrist alguse saanud. Kui omal ajal andis seltsile maja ostmine hoogu Kuressaare Eesti Seltsi näitemängutegevusele, siis nüüd on linnateatri lavalaudadele oodata mitut harrastusteatri-näiteringi etendust.

30. septembril saab linnateatris näha Lümanda näiteringi esituses August Mälgu “Ema”, (lavastaja Helle Kesküla), 3. oktoobril Orissaare kultuurimaja ja Saaremaa rahvateatri koostööprojekti, J.-P. Sartre’i ainetel valminud “Timukat” (lavastaja Ellen Teemus) ning 4. oktoobril Tornimäe näiteseltsi etendust “Andrese lugu” (Enn Vaiguri “Päike, tuul ja teekäija” ainetel, lavastaja Ingla Leis). Kõik etendused algavad kell 19.

Piret Rauk märkis, et suure juubeli järgmine etapp on 26. ja 27. oktoober, mil teatris esietendub Urmas Lennuki tuletis Aadu Hindi “Oma Saarest”.

“26. oktoobril, enne esietendust, avame ka näituse, mille koostaja on Raul Salumäe Saaremaa muuseumist,” ütles teatrijuht, lubades, et kindlasti on oodata ka mitut üllatust. Pikemalt võib Kuressaare Eesti Seltsi maja saamisloost lugeda laupäevase Saarte Hääle ajalooküljelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)