Hundid murdsid veel 10 lammast (3)

Hundid murdsid veel 10 lammast

SENI VEEL ELUS: Need sadakond Sauvere lammast on seni huntide küüsist veel pääsenud. Umbes samapalju voonakesi on aga mitmel pool Saaremaal tänavu huntide roaks saanud.
Foto: Egon Ligi

Viimase nädala jooksul on hundid Saare maakonnas taas lambakarju harvendanud. Läinud teisipäeval murti Kaarma vallas Hübja külas neli lammast, ööl vastu reedet aga Mustjala vallas Paatsal kaks lammast ning ülejärgmisel ööl samas kohas veel üks lammas. Paatsa külas jäi neli lammast huntide kätte ka ööl vastu selle nädala esmaspäeva.

Keskkonnaameti pressiesindaja Aet Truu ütles Saarte Häälele, et murdjat tegelikult kindlalt teada ei ole, kuid valves olnud jahimehe sõnul nägi viimane karjamaal kahte hunti.

Keskkonnaameti looduskaitse bioloog Tõnu Talvi lisas omalt poolt, et absoluutse kindlusega saab kahjutegijaks nimetada hunti vaid siis, kui juhtunut on pealt nähtud. Ülejäänud juhtudel märgib keskkonnaamet tehtavasse ekspertiisiakti kohapeal kogutud tõendusmaterjali alusel võimaliku kahjutegija.

“Senised Saaremaal tehtud aktid viitavad kõik tõenäoliselt hundi tekitatud kahjule,” sõnas Talvi. Vaatamata Saare maakonnas erandkorras väljastatud hundilaskmisloale ei ole pahategijaid Tõnu Talvi sõnul senimaani tabatud. “Tuletame loomaomanikele veel kord meelde, et oma vara kaitsmisse ja hooldesse tuleb suhtuda vastutustundlikult,” tähendas ta.

Talvi selgitas, et kiskja jaoks on pelutav igasugune uus ja muudetud olukord. “Suvi läbi samal karjamaal hõlpsalt kättesaadavad lambad aga vaid kinnistavad tema käitumismalli,” nentis keskkonnaametnik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)