Uuenduskuuri läbinud Koguva sadam avatakse peatselt

Muhu vallavalitsus andis kasutusloa põhjaliku uuenduskuuri läbinud Koguva sadama kaile, mis edaspidi hakkab kohalike kalurite kõrval teenindama ka külalisjahte.

“Meil on heakorratööd pooleli ja ametlikult me veel avatud ei ole,” ütles sadamat haldava MTÜ Ankur juhatuse liige Ragnar Põllu.

Kaks ja pool aastat tagasi alanud ehitustööde käigus on tänaseks rekonstrueeritud sadama olemasolev kai ja ehitatud kaks juurde. Koos ujuvkaiga peaks sadam mahutama nüüd umbes 15 kahemeetrise süvisega kaatrit ja jahti. Oluliselt on suurenenud sadama akvatoorium ja puhastatud laeva sissesõiduteed. Sadam on saanud valgustuse ja veevõtukoha. Vanale mõrrakuurile on pandud uus laudvooder ja peatselt saab vana maja ka uue katuse.

Kai kõrvale ehitatakse väike paargu, kuhu tulevad suitsuahi ja kamin. Ragnar Põllu sõnul hakkab Koguva sadam pärast ametlikku avamist tööle külalissadamana, kuid endiselt on sadamas ruumi ka kohalikele kaluritele. Koguva sadam jääb praegu ehitatava Muhu uisu kodusadamaks.

2009. aastal plaaniti Koguva sadamasse ehitada ka 700 m2 sadamahoone, mis oleks võimeline majutama bussitäie inimesi ja kus oleks avatud ka restoran. Praegu on sadamahoone ehitus soikunud, kuid välistada seda siiski ei saa.

“Küll ta tuleb, küsimus on lihtsalt, millal. Teeme otsused, lähtudes üldisest majanduslikust olukorrast,” ütles Ragnar Põllu.

MTÜ Ankur sai ettevõtluse arendamise sihtasutuse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist Koguva kalasadama rekonstrueerimiseks 7,5 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)