Ristiku lasteaia ehituslikud puudujäägid on kõrvaldatud

Läinud reedel käisid ühes Kuressaare abilinnapea Kalle Kooviga Ristiku lasteaeda garantiiremondi järgselt üle vaatamas ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) esindajad, kes ühtegi lisamärkust lasteaia kohta linnavalitsusele ei teinud.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul läks paikvaatlus igati hästi. “Ehitajad tegid ju kõik korda, mis nad pidid tegema: panid näiteks drenaaži ja uue muruvaiba. Väga hästi on nüüd näha lasteaias, kus täiendavad tööd on tehtud,” ütles Koov Saarte Häälele. “EAS-il ei olnud iseenesest ühtegi täiendavat märkust meile.”

Abilinnapea sõnul jäid ülevaatusega ja garantiiremondi tulemustega rahule ka lasteaia juhtkonna esindajad. “Ma eeldan küll, et nad rahul on. Vähemalt nii palju, kui me rühmaruumides käisime ja kõiki tehtut vaatasime – siis ega tegelikult paremat lasteaeda Kuressaares praegu polegi, olgem ausad,” sõnas Koov.

Abilinnapea sõnul said garantiiremondi raames muuhulgas üle vaadatud ka mänguatraktsioonid ja liivakastidesse toodi uus, nõuetele vastav liiv. “Reedel oli küll ilus ilm ja ei sadanud, aga kui seal tööde järgselt vihmaga mingeid probleeme oleks ilmsiks tulnud, küllap me oleks juba sellest kuulnud,” märkis ta.

Kalle Koovi sõnul esitasid nad tööde lõpparuande EAS-ile 1. septembriks, tehtud on nüüd siis ka paikvaatlus ja oodata jääb seega vaid EAS-i lõplikku otsust. “Ka rahaliselt on kõik asjad nüüdseks korras, nii et praegu ses osas ei tohiks küll olla enam midagi, mis mulle muret valmistaks,” lisas abilinnapea.

Nüüd, mil üks lasteaed on viimaks täiesti korras, milline lasteaed Kuressaares järgmisena korda saab? Kalle Koovi sõnul on mõningaid samme selles osas juba astutud ka, sest ettevalmistusi on tehtud näiteks Pargi lasteaia katuse ja osa akende vahetamise taotluseks.

“Aga et kuskilt saaks sellise summa, millega lasteaed tervikuna korda teha, seda hetkel paraku silmapiiril pole,” tunnistas abilinnapea. Seega tuleb tööd teha ilmselt jupphaaval ning otsida programme, kust vajalike tööde jaoks tarvilikku raha taotleda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)