PlanetSport tuleb Kuressaaret vallutama (1)

Üle Eesti laienenud tervisespordiklubi soovib järgmiseks kanda kinnitada Kuressaares. Hetkel on nad juba broneerinud spordikeskuses peaaegu kõik ajad ja saanud oma ridadesse suurema osa siinsetest treeneritest.

Seni on treenerid Kuressaare fitnessi-turul tegutsenud praktiliselt omapäi. Igaühel oma treeningugrupid ja ajad. Nüüd kinnitab 1. oktoobrist lisaks Tallinnale, Tartule ja Pärnule ka Kuressaares alustava PlanetSpordi esindaja, et treenerid on neil olemas ja treenijatele hakatakse pakkuma seitset erinevat stiili.

“Meie treenerid on Annely Oolup, Tiina Käen, Inge Jalakas, Liis Ojasaar ja Katrin Sagur,” ütles Saarte Häälele PlanetSpordi esindaja Elvis Lillevälja. Seega võib järeldada, et siinsetest tuntumatest treeneritest jääb üksi tegutsema vaid Kuressaare nimekaim treener Liili Varvas, kes Saarte Häälele ka kinnitas, et tema PlanetSpordiga ei liitu.

Elvis Lillevälja sõnul hakkab toimuma 20 treeningut nädalas. “Tantsuhuvilistele pakume Zumba ja Les Mills BodyJam’i treeninguid, lihas-treeningutest on pakkuda Les Mills BodyPump ja naiste seas populaarset SelgKõhtTuhar-treeningut, joogahuvilistele BodyBalance’i treeningut. Lisaks pakume veel klassikalisi aeroobikatreeninguid Step ja BodyAerobic,” loetles Lillevälja, lisades, et kõik treenerid on läbinud ka vajaliku koolituse. Avamispäeval on treeningud tema sõnul tasuta ja esimesel kuul soodushinnaga.

PlanetSpordi tulekut võib nimetada lausa vallutusretkeks ka seetõttu, et alates oktoobrist on enamik Kuressaare spordikeskuse aeroobikasaali aegadest broneeritud just sellele firmale. Kohalikest jääb saali kasutama vaid kolm kasutajat.

Kuressaare Spordibaaside juht Kalev Kütt ütles, et PlanetSpordiga lepingut sõlmides oli neil mitu tingimust. Esiteks, et kohalikud treenerid tööd saaksid, teiseks see, et firma tegutseks Kuressaares aastaringselt ja tooks siinsele spordimaastikule ka midagi uut. Need tingimused on Küti sõnul täidetud ja ta lisas, et PlanetSport toob siia ka oma treeningute jaoks vajalikku uut inventari.

Kütt ei usu oma sõnul kuuldusi, et kohalikud treenerid olid sunnitud minema PlanetSpordi hingekirja, kuna neil poleks lihtsalt kusagil mujal tegutseda olnud. Sellele viitab ka üks tema nimetatud tingimus. Ta märkis ka, et spordikeskusel on sõlmitud lepingu kohaselt õigus suhteliselt kiiresti leping ühepoolselt üles öelda. See peaks olema garantii, et PlanetSport nii ka käitub, nagu lubatud. Kalev Kütt ütles end uskuvat, et see firma toob Kuressaare tervisesporti uue hingamise ning trennis käijate jaoks ei muutu tema sõnul suurt midagi.

Saarte Häälele on siiski räägitud, et PlanetSpordi tulekuga muutub hinnapoliitika. Kui seni sai siinsete treenerite käest osta pileti igale treeningule eraldi, siis PlanetSpordi treeningutel käimiseks tuleb 30 euro eest soetada kuukaart, mis annab võimaluse osaleda iga päev ühel treeningul. See paneb keerulisse olukorda inimesed, kes käisid trennis seni näiteks korra või kaks nädalas, mis tuli kokkuvõttes odavam kui nüüdne kuukaart.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 185 korda, sh täna 1)