Kuhu minna

Teisipäev, 27. september

KINO
Divas kl 18 ja kl 20.40 Harry Potter ja surma vägised. 2. osa. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Kuressaares Marientali tee 27 (Revalia saal) alustatakse line-tantsu tundidega. Algajad kl 18–19, edasijõudnud kl 19–20.30. Kaasa vahetusjalatsid ja tantsutuju! Oodatud on kõik! Rohkem infot: tel 50 42 578, Monika.
Kuressaare muusikakooli Komandandi tn 9 on kl 19 oodatud laulu ja laulda armastavad mehed. Mees, tule laulma, kutsuvad Saaremaa meeskoor SÜM ning dirigendid Mari Ausmees (tel 52 06 450) ja Ester Soe.

NÄITUS
Saaremaa kunstistuudios kl 16 nahakunstnik Mall Metsa akvarellinäituse Head päevad avamine. Näitus kestab 30. oktoobrini.

Kolmapäev, 28. september

KINO
Divas kl 18.30 Harry Potter ja surma vägised. 2. osa. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Tornimäe rahvamajas Pöide vald 20 – V Pöide valla päevad. Kl 19 kontsertaktus. Vaadatakse slaidiprogrammi Pöide vald 20. Muusikalist meelelahutust pakuvad kohalikud taidlejad, kool ja lasteaed. Tasuta.
Mustjala Anna kirikus kl 18 kontsert-jumalateenistus parvlaev Estonia katastroofis hukkunute mälestamiseks. Kõneleb õpetaja Rene Reinsoo. Esinevad organist Piret Aidulo, metsosopran Iris Oja, tšellist Aare Tammesalu. Kavas: Thomas Tallis, Antonio Vivaldi, Lepo Sumera, Maurice Duruflé, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach ja Henri Purcell. Traditsiooniline mälestuslõke süüdatakse Tagaranna külas Ninase pangal Estonia mälestusmärgi juures kl 19.30. Korraldajad on Mustjala vallavalitsus ja MTÜ Mustjala Muusikafestival. Toetavad Eesti Kultuurkapital ja MTÜ Vahuranna.

TULEKUL
Saare maavalitsus toetab üle-eestilist kampaaniat “Lihtne 5 tervislikult toituda”
maakondlike üritustega, mida rahastatakse südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamise programmist. Maakondlikud kampaaniat toetavad ettevõtmised on koondatud deviisi alla “Kõik selleks, et säästmine köögis ei käiks tervise arvelt!”.

Reedel, 7. oktoobril Lümanda kultuurimajas kl 16–20 tervistav külapäev. Kl 13–15 valmistavad harrastuskokad Lümanda kogukonnaköögis vähemalt viis puu- ja köögiviljatoitu, mida hiljem degusteeritakse ja hinnatakse. Osalejad saavad vaadata videot söökide valmistamisest ja jagatakse retsepte. Valitakse päeva lemmikroog. Külla tuleb toitumisnõustaja Ene Mägi, kes räägib tervislikust toitumisest ja mõtlemisest.

Laupäeval, 8. oktoobril Torgu puhkemajas kl 13 teabepäev “Odav, tervislik ja maitsev toit”. Ürtide kasvataja Mari Kübarsepp räägib erinevate ürtide kasutamisest: kuidas muuta toit ürtidega mitmekülgsemaks, kuidas mõjutada nendega enesetunnet, meeleolu. Maitstakse toite, milles on kasutatud erinevaid ürte. Kl 15 avatud vestlus “Kuidas muuta meeste toitumisharjumusi läbi naiste tervislikumate valikute köögis”. Maitstakse Triin Kivimaa valmistatud erinevaid lihatoite, kus on vähendatud liha osakaalu toidus, asendades liha mitmesuguste köögiviljadega. Igal osalejal palume kaasa võtta oma lemmik-köögiviljahoidise retsept ja võimalusel ka purk omavalmistatud hoidist. Osavõtt tasuta.

Pühapäeval, 9. oktoobril Valjala põhikooli sööklas kl 11 tervisliku toidu päev ehk “Katame laua”. Jagatakse maitsva ja tervisliku toidu valmistamise kogemusi ja retsepte. Õpetatakse, kuidas panna mehed ja lapsed märkamatult puu- ja köögivilju sööma. Võta kaasa ka oma vahvad nipid ja retseptid! Tehakse toorsalateid. Küpsetatakse ja maitstakse köögiviljavorme. Kuressaare ametikooli joogiõpetuse ja teeninduse õpetaja Ülle Tamsalu abiga segatakse kokku kosutavaid piima- ja mahlasmuutisid, kaetakse koduselt pidulik lõunalaud. Hoidistatakse kõrvitsa-köögivilja segasalateid ja -kastmeid. Võta kaanega purgid kaasa!

Toimub suur õunakoorimise võistlus: kes saab õuna kooritud kõige kiiremini, kes saab koorides kõige pikema koore. Oma koorimisnoa võib kaasa võtta. Osavamatele auhinnad! Kui sul on mõni oma eriline küpsetis, mida küpsetad puu- või köögiviljadest, siis võta see mekkimiseks kaasa. Saad tutvustada ka retsepti. Parimatele auhinnad!

Osalemine tasuta. Info ja registreerimine: Malle Raamat, tel 45 45 452, malle.raamat@valjala.ee ja Sille Lapp, tel 56 577 871, sille.lapp@ametikool.ee . Ja kui sul unuski registreerimata, tule ikka, kas või kiusu pärast!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)