Tartu ülikooli väärikate ülikool alustab Kuressaares (14)

Ülikoolide Keskus Saaremaal käivitab koostöös Tartu ülikooli Pärnu kolledži ja elukestva õppe keskusega Kuressaares väärikate ülikooli programmi, mille sihtrühm on õpihimulised vanuses 50 aastat ja üle selle. Osalemise tingimuseks ei ole kõrgharidus, vaid huvi teadmiste ja enesetäiendamise vastu. Kavas on loengud üldharivatel silmaringi avardavatel ja praktilistel teemadel: näit tervis, tervislikud eluviisid, loodus, keskkond, inimene, ettevõtlus, seadusandlus.

Lektoriteks on kaunist üleskutset “Talendid koju!” järgides kutsutud Saaremaalt pärit Tartu ülikooli õppejõud, Saaremaaga seotud nn suvesaarlased ja kohapeal elavad Tartu ülikooli vilistlased.

Loengud toimuvad Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis (Garnisoni tn 16). Väärikate ülikooli avamine on 13. oktoobril kl 16.30. Avaloengu peab Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Tõnu Kollo, teemaks Saaremaa ja Muhu kirjarahvas.

I semestril 2011. a sügisel on kavas 5 kokkusaamist, II semestril jaanuar–aprill 2012 on kavas 7 kokkusaamist. Aktiivne osaleja saab Tartu ülikooli tunnistuse.

Väärikate ülikooli programmi alustas TÜ Pärnu kolledž kaks aastat tagasi, järgnevatel aastatel alustasid programmiga Tartu ja Tallinn. Sel sügisel on Tallinnas 130 õppijat, Tartus 378 ja Pärnus 499. Kuressaares on väärikate ülikooli programmi kavandatud kaasata kuni 25 õppijat.

Tartu ülikooli väärikate ülikool on ellu kutsutud, lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda võimalikult erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet.

Lähemat informatsiooni ja osavõtuks saab registreeruda kuni 3. oktoobrini tel 45 39 839, 52 24 499 või e-postiaadressil yks@tt.ee ja koolitus.naaber@gmail.com . Projekti toetab rahaliselt kohaliku omaalgatuse programm ja tasuta ruumidega Kuressaare linnavalitsus.

Maie Meius
Ülikoolide Keskus Saaremaal tegevjuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)