Päästeamet: Kihelkonna koolile tuleb paigaldada tuletõkkeuksed (7)

Päästeamet teeb Kihelkonna vallale ettekirjutuse paigaldada kohaliku kool-lasteaia trepikodadesse tuletõkkeuksed.

“Põhiliseks nõudeks on, et maja trepikojad tuleb evakuatsioonitrepikodadeks muuta, see tähendab tuletõkkeuste paigaldamist,” ütles Saarte Häälele Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt.

Praeguseks on Kihelkonna põhikoolis renoveeritud lasteaia ruumidesse paigaldatud kaks tuletõkkeust ja kogu hoone on varustatud automaatse signalisatsioonisüsteemiga.

Kihelkonna põhikoolihoone on ehitatud 1980. aastatel umbes 200 inimesele, kuid viimastel aastatel on hoones olnud kasutajaid ca 50. Ehitamise ajast on pärit ka maja trepikodade uksed, mis ei vasta enam tänapäevastele tuleohutuse nõuetele.

Kuna vallavalitsus ei olnud kindel, kas kool hoones jätkab, ei nõudnud ka inspektorid hoonesse suurte investeeringute tegemist enne, kui kooli püsima jäämine on kindel. Sirle Mati sõnul on tegemist väikese omavalitsusega ja nii suuremahuliste muudatuste tegemine hoones ilma kindluseta, et kool seal jätkab, oleks omavalitsusele üle jõu käinud.

Nüüdseks on selgunud, et kool ja lasteaed selles majas siiski jätkavad ja seega peab omavalitsus hoonesse ka investeerima. “Viimase tuleohutusülevaatuse käigus avastatud puudused on fikseeritud ja hetkel valmistatakse selle alusel ette ettekirjutust,” lisas Matt.

“Ettekirjutus ei ole meieni veel jõudnud,” üles Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, lisades, et kohe, kui on selge, mitu ust tuleb paigaldada, hakkavad nad tegutsema. “Need uksed tuleb paigaldada nii või teisiti,” lisas Aardam, kinnitades, et raha tuleb leida ning hiljemalt järgmise kooliaasta alguseks on puudused kõrvaldatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)