Mesinik Aimar Lauge osales eksperdina mesinduse õppekava koostamisel

Mesinik Aimar Lauge osales eksperdina mesinduse õppekava koostamisel

EESLIINIL: Saaremaa mesindusjuht, konsulent ja tõuaretaja Aimar Lauge on aastatega tõusnud Eesti mesinduses oluliseks figuuriks.
Foto: Egon Ligi

Järgmisel aastal saab Eesti mesinduses teoks kauaoodatud sündmus, kui pika aja järel avaneb Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis taas võimalus mesinikuks õppida.

Mesiniku õppekava koostanud töörühma eksperdina kaasatud mesinduskonsulent Aimar Lauge ütles, et tema hinnangul annab uue õppekava läbimine mesinikule vajalikud oskused ning õppekava tundub olevat ainete valiku ja pikkuse poolest piisav. “Eks esimese aasta möödudes selgub, kas on midagi puudu või mitte,” lisas ta.

Mesiniku õppekava kestab 40 õppenädalat ja õppima võetakse vaid keskharidust omavaid inimesi. Õppeaeg hõlmab mesindusaasta kõiki töid. Läbi võetakse mesilaspere bioloogia, mesilaspere hooldamine, inventari ettevalmistamine, korjebaas ja mesindussaaduste tootmine, haiguste ravimine ja kahjurite tõrje ning mesila majandamine. Valikainetena saab õppida mesilaste tõuaretust ja mahemesinduse aluseid. Mesinikuõppe eesmärk on taastada kutseliste mesinike koolitus, et väärtustada mesindust kui põllumajandusharu ja tõsta õppija konkurentsivõimet tööturul.

Saarte nõuandekeskuses mesinduskonsulendina tegutsev Aimar Lauge rääkis, et pikka aega väldanud tühimikku mesinike koolitamisel on ta nõustamistöö kõrvalt püüdnud täita ka rahvakoolis korraldatud mesinike koolitustega. Olustveres algav kutseliste mesinike koolitus pole vajalik mitte ainult mesinikukutse omandamiseks, vaid ka edaspidisel toetuste taotlemisel, rääkis Lauge.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 110 korda, sh täna 1)